Design a site like this with WordPress.com
Začít

Vůbec o nic nejde

Máte rádi povídky? Dobré povídky? České povídky? Tak to čtěte dál, mám pro vás tip na sice útlou, leč výbornou povídkovou sbírku spisovatelky Barbory Vajsejtlové. Možná jste četli autorčiny počiny Bokovka, Mami, přidej, nebo se vám do rukou dostala kouzelná dětská knížka O záhadném semínku. Pokud ano, tak už víte, že Barbora Vajsejtlová píše svěžím, pohodovým stylem a zpracovává témata naši nátuře velmi blízká. Nejinak je tomu u povídkového souboru nazvaného Vůbec o nic nejde. Obsahuje dvacet povídek, ve kterých autorka glosuje mezilidské vztahy a emoce, které námi v životě cloumají.

Správná povídka má mít stránek tak akorát, neměla by být zbytečně zdlouhavá a bez pointy či vyústění. V tomto povídkovém souboru se přesvědčíte, že Barboře Vajsejtlové povídky jdou a sluší jí. 🙂 Každá z nich je o lidech, v jejichž jednání a chování se občas najdeme všichni. Některé příběhy jsou velmi humorné, jiné k zamyšlení, u všech platí jedno – autorka umí své vyprávění dovést do logického a téměř vždy překvapivého vyústění. Nad některými pocítíte záchvěvy smutku a melancholie, jiné vám vykouzlí úsměv na tváři, u některých si řeknete, že by se mohly stát klidně i vám.

Povídkový soubor doporučuji všem milovníkům povídek a příběhů odehrávajících se v českých reáliích, tím víc vám budou blízké. Spisovatelka píše čtivě, věcně, nepotřebuje zbytečné popisy, vše podstatné vylíčí na několika stranách a přesto nemáte pocit, že by vám cokoli chybělo, a tak to má u kratších příběhů být.

Pokud hledáte odpočinkové čtení s přesahem a nechcete u knihy trávit dlouhý čas, povídkový soubor Vůbec o nic nejde se přímo nabízí ke čtení.

Za recenzní výtisk děkuji autorce Barboře Vajsejtlové, knížku pořídíte na eshopu nakladatelského domu Grada.

Advertisement

Autor: Zápisky jedné knihovnice

Knihovnice tělem i duší.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: