Design a site like this with WordPress.com
Začít

O záhadném semínku

Barboru Vajsejtlovou jsem vám na blogu představila jako autorku humorného románu pro ženy Mami, přidej!, který mě nadchnul a bavil od začátku do konce. Tentokrát můžete Báru Vajsejtlovou poznat z jiné stránky, jako spisovatelku dětských knížek. Pohádky nikdy neomrzí, co si budeme povídat. A co takhle příběhy, v nichž hlavní roli nehrají ani princezny, ani draci, ani zvířata? Soubor pohádek nazvaný O záhadném semínku už dává tušit, o čem budou. Dámy a pánové, přivítejte na scéně zeleninu.

Moc se mi nápad s pohádkami, ve kterých se můžete setkat s rajčetem, brambůrkem nebo s brokolicí jako s hrdiny, zamlouval. Kdysi jsem četla knížku O statečném Cibulkovi a hned jsem si ji tak připomněla.

Určitě budou nadšené děti, které mají zeleninu rády, stejně jako rodiče, kteří potřebují své ratolesti inspirovat k větší konzumaci zdravých potravin.

Pohádky jsou napsány ve veselém a optimistickém duchu a nezapomínají na základní pravidlo, že mají přinést čtenářům nějaké poučení. Tak třeba pohádka O ustrašeném brambůrku vypráví o malém brambůrku, který si myslel, že je ošklivý a k ničemu se proto nehodí. Ale opak je pravdou, jak zjistí a právě na něj čeká nejdůležitější úkol. A co takhle nafoukané rajče, jehož dostihlo známé přísloví, že pýcha předchází pád? Nebo okurka, která si přála, aby nikdy neskončilo léto?

Hravé příběhy budou bavit děti staršího předškolního věku a školáky, kteří už udrží pozornost při delším souvislém čtení a pochopí souvislosti i poselství pohádek. Našeho tříleťáka zaujaly hlavně obrázky, jejichž autorkou je Jana Doubková. Jsou moc hezky pojaté, zelenina vypadá tak, jak má, takže ji hravě poznají právě i nejmenší děti.

Bojkotují vaše děti přísun vitamínů v podobě zeleniny? Možná je ke konzumaci přiměje právě tato povedená pohádková knížka. Zjistíte, že s cuketou, rajčaty, brokolicí i zelím může být docela legrace.

Za recenzní výtisk děkuji autorce Barboře Vajsejtlové.

Autor: Zápisky jedné knihovnice

Knihovnice tělem i duší.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: