Design a site like this with WordPress.com
Začít

Cvičebnice tvůrčího psaní

I Shakespeare nějak začal, zní podtitul počinu, který napsaly Alžběta Bublanová a Andrea Selzerová. Začít můžete i vy. S čím? Přece s psaním knihy. V publikaci Cvičebnice tvůrčího psaní vás autorky seznámí se svým projektem Kurzy z obýváku. Máte v plánu literární dílo? Nebo si chcete vyzkoušet tvůrčí psaní? Pokud je vám bližší metoda práce se cvičebnicí, jste tady správně.

Cvičebnice je rozdělena do několika kapitol, v nichž se seznámíme se základním konceptem knihy, dostaneme dobré rady pro psaní a koncentraci mysli. A můžeme jít na to…

Kromě toho, že se naučíte psát dialogy tak, aby nebyly nudné a všední, se naučíte ponořit do mysli svých literárních hrdinů a taky zjistíte, jak nejlépe vyprávět příběh, jestli chronologicky, retrospektivně, řetězově či rámcově. Přiznám se, že o posledních dvou způsobech jsem slyšela vůbec poprvé.

Čeká na vás spousta úkolů a cvičení, na nichž si své dovednosti a nově nabyté informace o psaní vyzkoušíte. A můžu říct, že to není nic jednoduchého. Zkuste přepracovat dialog, nebo rozvinout jednoduchou větu v poutavý příběh. Strávíte nad tím hodiny a hodiny, doporučuji proto najít si pravidelné chvilky, kdy vás u tvůrčího psaní nebude nikdo rušit. Zjistíte, že jste do práce ponořeni až po uši a soutěžíte sami se sebou v tom, jak nejlépe cvičení napsat. Mozek dostane zabrat, a to je dobře!

Cvičebnice Alžběty Bublanové a Andrey Selzerové je neotřelá, zábavná a má úžasnou grafickou podobu. Kapitoly jsou přehledné, jednotlivá cvičení obsahují nejen zadání, ale také spisovatelskou radu, příklad, který vás navede, pokud si nejste jistí, jak pracovat a taky další úkol.

Interaktivní publikace se řadí mezi ty, které budete používat opakovaně, pokud se rozhodnete zapracovat na svém spisovatelském umu. Možná stejně jako já nosíte v hlavě nápad na román, ale bojíte se začít a nevěříte si, že byste dokázali psát jako…. (doplňte si svého oblíbeného spisovatele 🙂 ) a možná si chcete jen rozšířit slovní zásobu a naučit se lépe vyjadřovat, v obou případech je Cvičebnice tvůrčího psaní skvělou volbou, jak písmena ovládnout. Zkuste to taky, je to zábava, relax a dobrý způsob, jak nenechat mozek usnout.

Za recenzní výtisk děkuji spisovatelce Alžbětě Bublanové, publikaci pořídíte na eshopu nakladatelského domu Grada.

Autor: Zápisky jedné knihovnice

Knihovnice tělem i duší.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: