Cvičebnice tvůrčího psaní

I Shakespeare nějak začal, zní podtitul počinu, který napsaly Alžběta Bublanová a Andrea Selzerová. Začít můžete i vy. S čím? Přece s psaním knihy. V publikaci Cvičebnice tvůrčího psaní vás autorky seznámí se svým projektem Kurzy z obýváku. Máte v plánu literární dílo? Nebo si chcete vyzkoušet tvůrčí psaní? Pokud je vám bližší metoda práce se cvičebnicí, jste tady správně.

Cvičebnice je rozdělena do několika kapitol, v nichž se seznámíme se základním konceptem knihy, dostaneme dobré rady pro psaní a koncentraci mysli. A můžeme jít na to…

Kromě toho, že se naučíte psát dialogy tak, aby nebyly nudné a všední, se naučíte ponořit do mysli svých literárních hrdinů a taky zjistíte, jak nejlépe vyprávět příběh, jestli chronologicky, retrospektivně, řetězově či rámcově. Přiznám se, že o posledních dvou způsobech jsem slyšela vůbec poprvé.

Čeká na vás spousta úkolů a cvičení, na nichž si své dovednosti a nově nabyté informace o psaní vyzkoušíte. A můžu říct, že to není nic jednoduchého. Zkuste přepracovat dialog, nebo rozvinout jednoduchou větu v poutavý příběh. Strávíte nad tím hodiny a hodiny, doporučuji proto najít si pravidelné chvilky, kdy vás u tvůrčího psaní nebude nikdo rušit. Zjistíte, že jste do práce ponořeni až po uši a soutěžíte sami se sebou v tom, jak nejlépe cvičení napsat. Mozek dostane zabrat, a to je dobře!

Cvičebnice Alžběty Bublanové a Andrey Selzerové je neotřelá, zábavná a má úžasnou grafickou podobu. Kapitoly jsou přehledné, jednotlivá cvičení obsahují nejen zadání, ale také spisovatelskou radu, příklad, který vás navede, pokud si nejste jistí, jak pracovat a taky další úkol.

Interaktivní publikace se řadí mezi ty, které budete používat opakovaně, pokud se rozhodnete zapracovat na svém spisovatelském umu. Možná stejně jako já nosíte v hlavě nápad na román, ale bojíte se začít a nevěříte si, že byste dokázali psát jako…. (doplňte si svého oblíbeného spisovatele 🙂 ) a možná si chcete jen rozšířit slovní zásobu a naučit se lépe vyjadřovat, v obou případech je Cvičebnice tvůrčího psaní skvělou volbou, jak písmena ovládnout. Zkuste to taky, je to zábava, relax a dobrý způsob, jak nenechat mozek usnout.

Za recenzní výtisk děkuji spisovatelce Alžbětě Bublanové, publikaci pořídíte na eshopu nakladatelského domu Grada.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s