Design a site like this with WordPress.com
Začít

Retro: Čokoláda

Nedávno jsem od kamarádky dostala čokoládu. Nebyla to jen tak nějaká čokoláda, byla to „ta oblíkací“.

Hned mě vzpomínky přenesly do dětství, kdy byly tyto čokolády na pultech obchodů. Panenky Jana, Dana a Lena na nás jukaly z obalu, každá měla šatičky, které se daly vystřihnout a panence oblíknout.

Obal jsem si schovala, ale stříhat jej nebudu. Doba pokročila a materiál, ze kterého je obal vyrobený, je jiný. Je z lesklého papíru a já se bojím, že šatičky budou na panence držet špatně. Možná vůbec.

Každopádně mě Figaro potěšilo, s čokoládou jsem lítala nadšeně po bytě a ukazovala ji školákovi. Jako dítě moderní doby a kluk, nad obalem nejásal, zajímal ho jenom obsah :-D.

Další oblíbené čokolády byly nugátová a sójová pochoutka. Mně nejvíce chutnala bílá čokoláda.
Ještě si vzpomínám na jednu, která byla jedinečná. Velká, trojbarevná (bílá, mléčná, hořká.) Dostala jsem ji od budoucího švagra, když přišel žádat ségru o ruku ;-).

Obrázek jsem si půjčila ze stránek idnes.cz.

Autor: Zápisky jedné knihovnice

Knihovnice tělem i duší.

9 komentářů: „Retro: Čokoláda“

 1. Taky jsem nadšeně lítal v práci a všem je ukazoval:-) Byl jsem v sedmém nebi. Bohužel jenom 10 minut. Protože jsem se nejvíc těšil na obsah, po rozbalení se zůstal jako opařený. Lena úplně jiná čokoláda, Dana s oříškama (se sestrou jsme si ji vždycky rozpouštěli v kastrolku a měli za nugetu:-) A hořce jsem oplakal hořkou Janu:-(, která přece byla kávová!!! (má milovaná…) Byl jsem zdrcen:-( Ale jinak můj příspěvek berte z úsměvem:-) Radek z Brna

  To se mi líbí

 2. … s úsměvem… Do pasti, že já vždycky nasekám všude chyby. A když už jsem tu znova tak ještě PS: Ta žlutá pochoutka za 5 Kčs zobrazená v článku, měla ještě fialovou sestřičku. Kávovou! Ta byla moje opravdická nabrvan:-)

  To se mi líbí

 3. Knihomilko, mám radost z čokoládového článku, na kterým jsem u tebe po pečlivém brouzdání narazila, protože retro věci miluju a jakmile nějakou takovou vidím, rozšíří se mi zorničky, zrychlí se puls, zvýší se tlak, horko, zima…prostě jsem se pokochala vzpomínkou na tyhle čokolády. Chut´si pamatuju, jakoby to bylo dneska, ale přiznám se, že chuťový návrat těchto čokoládiček se nekonal. Trochu škoda. Ale tobě tleskám!Vivi

  To se mi líbí

 4. To jsou vzpomínky 🙂 Na čokoládě jsem závislá i dnes a více než kdy dřív mi také chutná ta bílá.Občas si i objednávám nějakou tu lepší z jedné meší čokoládovny, kde jí mají s pekanovými ořechy a jahodami a to je orgasmus. Eliška

  To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: