Design a site like this with WordPress.com
Začít

Slečny

Vítejte v zlatém věku, vítejte ve dvacátých letech minulého století. Tentokrát sice nenavštívíme Paříž, město módy a bohémů, ale zakotvíme v Pyrenejích, ve francouzské části Baskicka. Každoročně se tam do městečka Mauléon vydávají mladinké Španělky, zvané vlaštovky, aby našly zaměstnání jako šičky tehdy moderních botek zvaných espadrilky. Mezi nimi je i Rosa, patnáctiletá nezkušená dívka, pro niž mise hned ze startu započne tragédií. Rosa i přes nepřízeň osudu zabojuje a jde vstříc nejen nové práci, ale také lepšímu životu.

Román Slečny mapuje několik desetiletí Rosina života a zachycuje i důležité historické milníky. Jak už to u tohoto typu románu bývá, setkáte se také s reálnými postavami, například módními návrháři, herci, jež spisovatelka šikovně zakomponovala do děje.

Anne Gaëlle Huon využila ve vyprávění ich formu, vypravěčkou je Rosa, která své vzpomínky adresuje jakési Liz – pozorný čtenář na identitu zřejmě v průběhu přijde – ta se dozvídá všechno o Rosině životě v Mauléonu, seznamuje se s jejími sny a plány. Mladičká šička espadrilek nemá jednoduchý život, se svou pílí a houževnatostí se však neztratí, i když jí osud sem tam hodí pod nohy pořádný klacek.

Slečny jsou nádherně napsanou knížkou, co se týče časového rozmezí i poměrně obsáhlou, byť autorka příliš do hloubky nejde. Zjistíte, že to ani nevadí, neboť příběh zaplnila poutavými scénami, nabitými emocemi a temperamentem.

Chcete vědět, jak ušít espadrilky? Zažít bouřlivé dvacáté století? Nahlédnout do života houževnaté dívky, která žila ve společnosti svobodomyslných a konvencemi nespoutaných žen? Odhalit tajemství? V tom případě prosím, Slečny jsou příjemným počinem, který potěší milovníky barvitých příběhů o obyčejných lidech s neobyčejnými životy.

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Metafora, knížku pořídíte na eshopu nakladatelského domu Grada.

Autor: Zápisky jedné knihovnice

Knihovnice tělem i duší.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: