Design a site like this with WordPress.com
Začít

Poslední rivalka Coco Chanel

Paříž je odjakživa městem módy. Nejinak je tomu v roce 1938, kdy se ve francouzské metropoli ocitá Američanka Lilly Sutterová. Po tragické smrti manžela se potřebuje vymanit z pout smutku a rozhodne se strávit v Paříži nějaký čas se svým bratrem. Lily se dostane do módního salónu návrhářky Elsy Schiaparelli pocházející z židovské rodiny, která sympatizuje s antifašisty. Seznámí se také s Elsinou rivalkou Coco Chanel, která si svůj věhlas vydobyla doslova od píky, na rozdíl od své konkurentky pocházela z chudobných poměrů. Udržuje kontakty s Němci a neváhá je využít, pokud je třeba. Pro Lily je svět módy nesmírně fascinující a inspirující, stejně jako obě ženy, výrazné silné osobnosti, jejichž vzájemnou rivalitu Lily pozoruje s úžasem, zároveň je svědkem vzniku nových módních kolekcí. Do světa látek, nůžek a nití však nelítostně zasahuje válka a bere vše, co jí přijde pod ruku…

Román Poslední rivalka Coco Chanel je nejen zajímavým pohledem do světa módy, ale také mapuje mezilidské vztahy, všímá si vazeb mezi lidmi různých vrstev, do jejichž životů kromě společenského statusu zasáhly i válečné události.

Lilyino „pendlování“ mezi oběma návrhářkami pomáhá mladé ženě zapomenout na vlastní trápení a dodává jí sílu změnit se ze zasmušilé utrápené myšky v sebevědomou ženu. Jeanne Mackinová nechává čtenáře prostřednictvím své knižní hrdinky prožít fascinující příběh plný lásky a vášně, přátelství i soupeření. Některé scény odrážející vztah Elsy a Coco působí úsměvně, až komicky a jsou protikladem k tíživým válečným událostem.

Poslední rivalka Coco Chanel je dalším zajímavým počinem z řady biograficky laděných románů nakladatelství Metafora. Tradiční béžově laděné obálky signalizují, že v rukou držíte kvalitní čtivo s přidanou hodnotou. Beletristickou formou zpracované osudy významných osobností světa vědy i kultury obohatí váš všeobecný přehled. Vždycky, když čtu „béžovku“, dohledávám si další informace k tématu.

Máte-li rádi živé a barvitě podané příběhy o skutečných lidech, baví vás svět módy a fascinuje nedávná historie, sáhněte právě po této knize.

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Metafora, knížku pořídíte na eshopu nakladatelského domu Grada.

Autor: Zápisky jedné knihovnice

Knihovnice tělem i duší.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: