Design a site like this with WordPress.com
Začít

Biozahradničení. Základní kurz

Nakladatelství Kazda vydává publikace těsně spjaty s přírodou, cestováním, nebo zdravým životním stylem. Každá z nich přináší nejen poučení, ale hlavně radost, protože se na ně taky moc dobře kouká. Jednou z posledních novinek je Biozahradničení. Základní kurz. Nutnost pro všechny, kteří zahradničí, nebo se o to, stejně jako já, alespoň snaží. 🙂 Jedno můžu říct určitě, ať už jste na tom s „hrabáním v hlíně“ jakkoli, tahle knížka vám přesně ukáže jak na to, abyste si vypěstovali úrodu co nejvíce přírodní a zdravou.

Co se týče vzhledu, publikace nezapře směr, jakým kráčí: je vyladěná do příjemných podzimních barev, převládá hnědá a zelená v pestré tónině odstínů. V předmluvě zkušený autor popisuje, jak kniha vznikla. Jako lektor kurzů zahradničení dostával velké množství dotazů, které ho jen utvrdily v tom, aby své zkušenosti a rady nabídl v ucelené formě, aby se dostaly k nejširšímu okruhu zájemců.

Zemi máme pouze pronajatou od svých dětí. Zacházejme s ní s péčí, a kde je to možné, dodávejme jí na živosti. (str. 7)

Ve třinácti kapitolách se postpně seznámíte s důležitými kroky, které vedou přímo k cíli – sklidit opravdu kvalitní úrodu. Bio není sprosté slovo, bio znamená, že pěstujeme produkty opravdu přírodní cestou, teprve pak to má smysl.

Pozor, začínáme! Nejprve se musíte rozhodnout, jak moc chcete být bio. A co přesně tato zkratka znamená? Dále se dozvíte, že pro úspěšné pěstování je potřeba, abyste znali půdu na vašem pozemku. Už jste slyšeli o zahradničení podle Měsíce? Kdy, co a kam nejlepe vysadit? Jak připravit nejlepší kompost? Nechybí kapitola o nepostradatelných včelách a také koloběh ročních období na zahradě.

Podlouhlý formát knížky dává vyniknout kvalitním barevným fotografiím, které publikaci výrazným způsobem oživují a hlavně – dokážete si představit, jak taková činnnost, která vyžaduje mnoho trpělivosti a zkušeností, vypadá v praxi. Zahradničení není legrace, co si budeme nalhávat. Ale pokud ho chcete zkusit, nebo si jen prohloubit letité znalosti, s tímto počinem je to víc než příjemné a poučné.

Naučné knize by neměl chybět rejstřík. Najdete ho i tady, stejně jako databázi kontaktů, ať už na samotného autora Petera Berga, tak i na firmy, které vám udělají rozbor půdy či prodají biologická osiva.

Chystáte-li se věnovat patřičnou péči půdě a pěstovat produkty v bio kvalitě, publikace Biozahradničení vám bude praktickým průvodcem a rádcem.

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Kazda, na jehož eshopu si knihu můžete zakoupit.

Advertisement

Autor: Zápisky jedné knihovnice

Knihovnice tělem i duší.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: