Cizinka v Paříži

Vzpomínáte si na Vitu Caseyovou? Dívku, která musela utéct z domova, aby se vyhnula pomstě? Vyprávěl o ní román Dívka na útěku z pera Joanny Reesové. Vitě neustále hrozilo nebezpečí, byla nucena opět uprchnout, tentokrát z Londýna do Paříže. Podařilo se jí to? Jak si vedla, zjistíte, když se začtete do očekávaného volného pokračování nazvaného Cizinka v Paříži.

V metropoli módy se Vita ocitá i s kolegyní Nancy. Obě pracují v kabaretu, Nancy tancuje a Vita dělá garderobiérku, což jí umožňuje v rámci možností jistou anonymitu. Jenže kamarádka se čím dál víc propadá do pekla závislosti na drogách a Vitu jako závaží táhne s sebou. Mladá žena tak využije příležitost pracovat pro významnou návrhářku Jenny Sacredoteovou, zatímco Nancy odjíždí za rodinou do Států, aby se ze závislosti vyléčila. Na Vitu čeká nový svět. Ocitáme se v roce 1928, zlatý věk vrcholí a Paříž je zdrojem zábavy, inspirace a lásky, ale také nebezpečí, pořád je tady někdo, kdo se Vitě chce pomstít.

Na pokračování Dívky na útěku jsem se těšila. Přece jen jsme Vitu opustili v poměrně dramatickém okamžiku, který nahrával novým příhodám a dobrodružstvím. A taky že ano, Cizinka v Paříži pokračuje ve vysoce nasazené laťce, a to velmi dobře. Děj je dynamický, bez hluchých míst a zbytečné vaty. Postavám jejich chování uvěříte, zejména nad Vitou zakroutíte nejednou hlavou, protože je velmi bezprostřední, naivní , proto má problém odpoutat se od sobecké Nancy. V knize prožijete nejeden dramatický okamžik, Joanna Reesová si pohrála s dynamikou a servíruje akční společenský příběh s prvky romantiky – ta v Paříži chybět nesmí.

S Vitou nahlédneme do zákulisí módního světa, který je pro mnohé velmi atraktivní, zažijete večírky, kde alkohol teče proudem a zábrany mizí s každým novým vdechnutím magického bílého prášku… Tohle je Paříž konce dvacátých let minulého století, doby, která byla rebelem všech historických epoch.

Cizinka v Paříži opět končí tak, že Vitu zanecháme u dalšího životního milníku, a můžeme se jen dohadovat, co ji čeká dál. Mezitím si můžeme zpříjemnit čas čtením dalších vynikajících románů, které má na svém kontě nakladatelství Metafora. A že je z čeho vybírat!

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Metafora, knihu můžete zakoupit na eshopu nakladatelského domu Grada.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s