Obrazové luštění pro každý den

Produkce nakladatelství Portál je pestrá, od naučných publikací po dětské knížky. Co takhle zaměstnat paměť a trochu si pohrát? Je tady Obrazové luštění pro každý den od Jitky Suché. Co na vás čeká? Zábava nejen pro mozkové závity. Vemte si do rukou obyčejnou tužku, kterou můžete posléze vygumovat, a pojďte na to.

Publikace je rozdělená do sedmi částí podle toho, na jakou sféru je konkrétní kapitola zaměřená. Čeká vás procvičování krátkodobé paměti, zjistíte, jak jste na tom s koncentrací pozornosti a logickým myšlením, projedete si slovní zásobu, čekají vás úkoly na zrakové a prostorové schopnosti a potrénujete propojení mozkových hemisfér a kreativitu. Nečeká vás nuda, ale parádní zábava nejen pro váš mozek. Můžete trénovat jen určité oblasti, ale také „jet“ úkoly postupně všechny.

Jitka Suchá je autorkou několika publikací zaměřených na trénink paměti, vychází v nich ze své praxe. Na knížce je sympatické, že je určená širokému spektru uživatelů. Můžete ji použít sami pro sebe a otestovat si tak vlastní paměť, stejné využití bude mít i v domovech důchodců, školách či organizacích, jež pracují s materiály rozvíjející mozkovou aktivitu klientů. To, že je ideálním pomocníkem v kursech trénování paměti, ani nemusím připomínat, určitě z ní už spousta lektorů čerpá.

Já jsem si užila zejména různé doplňovačky, hravé hádanky a osmisměrky. Čas strávený nad publikací považuji za správně investovaný, není nad to „promazávat“ mozkové závity zábavnými úkoly. Nuda v žádném případě nehrozí, to zaručuju.

Jednotlivé úkoly jsou podány srozumitelnou a především vtipnou formou díky ilustracím Libora Drobného. Jednoduché černobílé obrázky neodvádějí pozornost od zadání a dobře se s nimi pracuje.

Jestli jste měli doposud pocit, že trénování paměti je nudné papouškování fakt, Obrazové luštění pro každý den vás vyvede z omylu. S hravými úkoly je cvičení mozku hrou a zábavou pro všechny generace, každý si v něm najde to své. A nezapomeňte, i když je počin Jitky Suché určen k tomu, abyste do něj psali, propisku nechejte bokem a vyplňujte tužkou. Třeba se k úkolům budete chtít vrátit, nebo knížku někomu půjčit, to pak hravě své zápisky smažete… jak se to jen jmenuje? Takové to malé, měkké, pružné, co se kupuje v papírnictví? Aha, už vím, gumou! 🙂

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Portál, na jehož eshopu si titul můžete koupit.

Autor: Zápisky jedné knihovnice

Knihovnice tělem i duší.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Vytvořte vlastní web s WordPress.com
Začít
%d blogerům se to líbí: