Báječný čas života

Erin a Lydie. Dvě ženy, které sice bydlí v jednom městě, ale kromě toho v podstatě nic společného nemají. Nebo ano? Ani jednu by nikdy nenapadlo, že spolu budou jednou bydlet.

Erin je šestadvacet, je zasnoubená s o mnoho let starším Bradem a doufá, že co nevidět bude svatba. Vidí se v bílých šatech a závoji, jak kráčí k oltáři, ale sen se bohužel rozplyne jako mýdlová bublina ve chvíli, kdy svého snoubence přistihne in flagranti se svou nejlepší kamarádkou…

Je to jen pár týdnů, co osmasedmdesátiletá Lydie ovdověla. Jen těžko se smiřuje s prázdným místem po milovaném manželovi, syn žije za oceánem a jí zbyly jen vzpomínky a taky existenční problémy. Nezbývá, než přijmout podnájemníka. Když se k ní nastěhuje Erin, která nemá momentálně kde bydlet, Lydie je trochu skeptická, nevěří, že by spojení dvou odlišných věkových kategorií mohlo fungovat. Ale život ví, co dělá, Lydie s Erin zjistí, že toho mají hodně společného.

Román Báječný čas života je dalším skvělým kouskem z edice 7lásky vydávané nakladatelstvím Metafora. Námět těží z oblíbeného mezigeneračního soužití. Tentokrát jsou hrdinkami ženy, které dělí dvě generace. Na jejich příběhu autorka poukazuje na to, že věk je v podstatě jen číslo a ve finále záleží především na tom, jak si lidé rozumí. Erin i Lydie si navzájem předají spoustu zkušeností. Během čtení zjistíte, že ani jedna generace to nemá ve své době jednoduché a potýká se s rozličnými problémy, které se druhé straně mohou zdát občas malicherné.

Autorka skvěle popsala pocity, které cítíme po odchodu milované osoby, a nezáleží na tom, jedná-li se o smrt či rozchod. Zoufalství, vztek, bezradnost i smíření, tím vším si prošly Erin i Lydie, a Abby Williamsová z toho vytěžila spoustu humorných i vážnějších situací.

I když se v románu objevují klišé typická pro romantické příběhy, není kýčovitý. Najdete v něm laskavost, humor, nadhled i jemnou ironii.

Obě hrdinky, Erin i Lydie jsou sympatické a snadno si získají čtenářskou přízeň. Děj je vyprávěn střídavě z pohledu jedné i druhé, nejsou v něm žádná hluchá místa ani zbytečné vedlejší dějové linky, které by rušily. Všechno odsýpá, zapadá do sebe a ve finále tvoří příjemný počin, který je určen ženám všech věkových kategorií.

Setkání s Erin a Lydií bylo víc příjemné a zanechalo ve mně dobrý pocit, líbilo se mi mezigenerační propojení, které nenásilnou formou poukazuje na to, že dobrého přítele můžete najít i tam, kde to vůbec nečekáte.

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Metafora, kde si můžete Báječný čas života koupit.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s