Design a site like this with WordPress.com
Začít

Čmelák. Láskyplné povídky

Zdroj obrázku: Chrudimka.cz

Halinu Pawlowskou určitě není nutné blíže představovat. Spisovatelka, scénáristka, moderátorka, herečka, svérázná žena s nadhledem, jíž nechybí smysl pro humor. Na svém kontě má spoustu knih, které si během let získaly pozornost čtenářů. Jaký je nejnovější počin nazvaný Čmelák? Jeho podtitul zní „Láskyplné povídky“ a zaměřuje se na mezilidské vztahy. Ať už se jedná o milenecké, rodinné či kamarádské, autorka o nich píše s nadhledem i pochopením pro lidské slabosti.

Jedná se o pestrou sbírku povídek a črt ze života, která primárně uspokojí ty čtenáře, kteří od autorky ještě nic nečetli. Košatá sbírka je mixem, v němž se střídají nové kousky s těmi, které můžete znát z předchozích knih Haliny Pawlowské.

Hned první příběh, po němž je kniha nazvaná, avizuje, že o humorné chvilky nebude v průběhu četby nouze. Autorka ve svých historkách čerpá z reálného života i z bohaté studnice fantazie. Velkou inspirací jí byli její svérázní rodiče, zejména tatínek pocházející z Ukrajiny – do děje zapracovala mnoho úsměvných momentů, které připomínají jedno z jejich nejznámějších děl nazvané Díky za každé nové ráno.

Příběhy mapují naprosto rozdílné světy mužů a žen a jejich věčné střety a nedorozumění. Hrdinky tápají mezi manžely a milenci, bojují s váhou i pubertálními dětmi. Pochopení nacházejí u svých kamarádek, lahve vína nebo sladkého dezertu. Určitě se v tom aspoň trochu pozná každá žena.

Kompletní recenzi najdete na webu Chrudimka.cz

Autor: Zápisky jedné knihovnice

Knihovnice tělem i duší.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: