Design a site like this with WordPress.com
Začít

Dívka na útěku

Vítejte v Londýně. Píše se rok 1926, doba se začíná pomalu měnit, upjatost střídá nevázanost, jazz zní napříč nočními kluby. Jednou z tanečnic takového klubu je Verity Caseyová zvaná Vita. Dívka, která má vysoké ambice a její touhou není ani tak tanec, jako móda, kde by si přála uspět. Kdo je vlastně Vita? Ještě pár týdnů zpátky byla Annou Dartonovou. Poznáváme ji ve chvíli, kdy prchá z domova, protože spáchala zločin. Doufá, že s novou identitou se ve velkém Londýně ztratí, zvlášť když se ukryje mezi lidmi odlišné sociální třídy. Dokáže ji vír tance, nespoutaných večírku a milostného vzplanutí ochránit před minulostí?

Dívka na útěku je společenským románem, v němž se snoubí romantika a dobrodružství ve vyváženém poměru. Není nouze o dramatické okamžiky, protože Vita čelí velkému nebezpečí. Děj je akční a má spád, k čemuž přispívá i střídání úhlu pohledu na události, jak z pohledu Vity, tak i… nebudu prozrazovat, abyste nepřišli o momenty překvapení, jen tolik, že se jedná o člověka, který dívku nemilosrdně pronásleduje, aby se pomstil. I když před sebou máte román o 480 stranách, čtení ubíhá velmi rychle. Krátké kapitoly ukončené vždy tak, že musíte číst dál a dál, protože končí v napínavém místě.

Autorka Joanna Reesová zabrousila do vod uměleckého světa a přiblížila jej se všemi atributy patřícím k divokým dvacátým letům. Její hrdinové laškovali s drogami, bavili se nevázanými vztahy a podléhali lesbické lásce. To vše je podáno vkusně bez vulgárnosti.

Když jsem knihu dočítala, zarazil mě trochu kvapný konec, zdálo se mi, že na to, jak byl příběh košatý a co vše se dělo, to bylo useknuto, spousta věcí zůstala nedořešená. Pak jsem byla mile překvapená, když jsem zjistila, že Dívka na útěku má pokračování, které právě vyšlo pod názvem Cizinka v Paříži. Už se moc těším na další Vitino dobrodružství a je mi jasné, že do její minulosti pronikneme ještě víc.

Pokud máte rádi bujará dvacátá léta, dobrodružství protkáno milostnou linií, Dívka na útěku se vám bude určitě líbit.

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Metafora, knihu můžete zakoupit na eshopu.

Autor: Zápisky jedné knihovnice

Knihovnice tělem i duší.

2 komentáře: „Dívka na útěku“

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: