Design a site like this with WordPress.com
Začít

Pláž v Chorvatsku

S Maddie jste se mohli potkat už jednou, v knize Cukrárna v Paříži, kde se objevila jako nová kamarádka hlavní hrdinky Niny. Tentokrát dostává v románu Pláž v Chorvatsku prostor sama pro sebe. Maddie není ani kuchařka, ani cukrářka a už vůbec ne pekařka. Tentokrát to o jídle bude spíše okrajově (ale přijdete si na své, nebojte se), Maddie je totiž umělkyně, malířka. Moc ráda by v tomto oboru uspěla, ale zatím se jí nedaří. Rozhodne se proto přijmout brigádu jako hosteska na luxusní jachtě. Místo jí dohodila právě Nina, jejíž bratr má na lodi být jedním z hostů. Jak plavba dopadne? Jak si Maddie poradí s lidmi, s nimiž nemá skoro nic společného?

Julie Caplinová si jede ve své osvědčené linii, jíž dominuje konkrétní destinace, kam umisťuje hrdiny romantických příběhů. Tentokrát si zvolila chorvatský Split a jeho okolí. Pokud máte Chorvatsko rádi a znáte ho, užijete si bonus navíc – alespoň virtuální zážitek z krajiny plné slunce, dobrého jídla a pozitivní nálady.

Opět zde máme romantiku, jak jinak. Julie Caplinová ji okořenila humorem a vtipnými dialogy, díky kterým to mezi hrdiny jiskří a čtenář je udržen v napětí. Z knížky vyzařuje pravá letní atmosféra, je to správné odpočinkové čtení na dny, kdy si chcete připomenout léto, prázdniny nebo přivolat dobrou náladu.

Ale aby to nebylo tak jednoduché, Julie Caplinová vybavila příběh pořádnou mrchou, která zamíchá kartami a připraví Maddie nejednu horkou chvilku. Jasně, že už od prvních stránek tušíte, kam celý děj směřuje, ale… Ale je to prostě romantika, tahle je navíc hodně vtipná.

Maddie je sympatická hrdinka, která si získá srdce čtenářů pro svou milou, zároveň férovou povahu, jež jí otevírá srdce ostatních lidí – kromě mrchy, samozřejmě. 🙂

Ptáte se, jestli dostanou i tentokrát zabrat chuťové pohárky, když se Maggie orientuje spíše na umění? Dostanou, nebojte se. Jídlo má i tady svou roli, seznámíte se s některými tradičními chorvatskými pokrmy, které se Maddie naučí připravovat, a jejich popisy jsou opět barvité a šťavnaté.

Celá série Romantické útěky je vydařená, a i když se drží jisté šablony, pořád baví. Ona totiž dokáže onu šablonovitost vyšperkovat tak, že nenudí. Je to sázka na jistotu, kdo autorku už zná, ví, do čeho jde a přijde si na své.

Romantické duše, nenechte si Pláž v Chorvatsku utéct. Čeká vás příjemný odpočinkový příběh s letní atmosférou. A už teď se můžete spolu se mnou těšit na Hotýlek na Islandu, který je horkou novinkou, a plánovanou Čajovnu v Tokiu.

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Cosmpolis, knížku můžete koupit na eshopu.

Autor: Zápisky jedné knihovnice

Knihovnice tělem i duší.

2 komentáře: „Pláž v Chorvatsku“

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: