Design a site like this with WordPress.com
Začít

Anatomie skandálu

Sophie pochází z dobré rodiny. Vystudovala prestižní univerzitu, vzala si spolužáka Jamese, který se posléze dal na politickou kariéru. Její život je tak perfektní, jako ona sama. Dvě krásné děti, úspěšný manžel, luxusní dům. Jednoho večera se však Sophiin dokonalý svět zhroutí. James přiznal aférku s kolegyní. Sophie by to skousla, kdyby ho milenka neobvinila ze znásilnění. Jako politik má na krku problém. Čeká ho soudní přelíčení, z něhož může vyjít jako vítěz nebo jako totálně zničený muž. Jeho bývalou milenku Olivii totiž obhajuje žena, pro níž je spravedlnost vším.

Sarah Vaughanová se českým čtenářům poprvé představila s knihou Láska s chutí makronky, v níž nastínila některé společenské problémy. Nevyhýbá se tomu ani v druhém románu Anatomie skandálu. Na paškál si vzala téma, které v poslední době zahýbalo celým světem. Buď se o něm příliš nemluví, nebo jej dokáží média i rozvášněná masa lidí zveličit. Znásilnění. Kde jsou hranice tohoto aktu, kde končí laškování a flirt a začíná zločin? Řekne-li oběť “ne”, znamená to “ano”?

Příběh sledujeme střídavě z pohledu právničky Kate stojící na straně žaloby a prostřihů do Sophiina života. Kromě současné linie je nastíněna i minulost, pro děj poměrně podstatná. Autorka dává nahlédnout do světa vysoké politiky i justice. Důmyslně splétá dějové linky do gradujícího finále. Poukazuje na svrchovanost mocných a vyvolených, kteří si jsou za každé situace jistí v kramflecích. Sebejistota kráčí ruku v ruce s arogancí, stačí jedna špatně postavená věta a obhajoba se může zřítit jako domeček z karet.

Anatomie skandálu se nechce vézt na vlně kampaně #MeToo. Poukazuje na onu křehkou hranici mezi dobrovolným aktem a násilným činem nerespektujícím slůvko „ne“. Není to příběh plný zášti, autorka spíše rozebírá pocity jednotlivých aktérů, jejich emoce, jednání, následky, které s sebou nepříjemná kauza nese. I přes jistou naléhavost související s tématem děj plyne poklidně a věcně, a možná právě proto dokáže čtenáře vtáhnout a přinutit k přemýšlení.

Za recenzní e-book děkuji nakladatelství Host, kde si knihu můžete také zakoupit.

Autor: Zápisky jedné knihovnice

Knihovnice tělem i duší.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: