Design a site like this with WordPress.com
Začít

Temné cesty

Hailey nemá jednoduchý život. Maminka jí zemřela, když byla malá, tatínek jen nedávno. Dívce zbývá do plnoletosti rok, takže musí bydlet se svou tetou a její rodinou. Teta je fajn, stejně tak malý synovec, ale nevlastní strýc, policista Vaughn už tolik ne… Hailey se záhy přesvědčí, že Vaughn má svou temnou stránku a umí druhým život sakra znepříjemnit. Její jedinou šancí je útěk do hlubin místních hor a zmizet rodině i obyvatelům městečka Cold Creek, kteří se domnívají, že se Hailey stala obětí místního legendárního silničního vraha.

Beth Chevalier se musí vyrovnat se zármutkem. Její sestra Amber byla zavražděná. Beth odjíždí do Cold Creek, kde Amber poslední rok žila, aby zjistila, co se sestře stalo. Beth má co dělat sama se sebou, rodiče jsou pohlceni smutkem a upínají se k Bohu, své dceři útěchu nenabízejí. Dívce se daří pomalými krůčky kráčet vstříc kruté pravdě, ta je však nebezpečná a může zničit také ji.

Od Chevy Stevens jsem před pár lety četla dvě knihy, které mě uchvátily, takže jsem byla zvědavá na její aktuální počin nazvaný Temné cesty, který jsem k recenzi dostala od Megaknihy.cz. Pokud jste autorčiny knihy také četli a jste u ní zvyklí na určitý standard, asi budete rozčarováni, protože Temné cesty jsou trochu jiné. Nepyšní se adrenalinovými akcemi, ze kterých by se vám permanentně tajil dech, ale cílí na čtenáře, kteří mají v oblibě spíše pomaleji laděné příběhy a rádi se zaměřují na chování a jednání postav.

V tomto thrilleru se setkáváme s hrdiny, kteří nejsou ještě zcela dospělí, i to je v tvorbě Chevy Stevens poměrně neobvyklé. Můžeme říct, že román cílí na mladší čtenáře a představuje Hailey, Beth i další postavy jako jejich vrstevníky se všemi „vymoženostmi“ své generace.

Za sebe můžu říct, že mi příběh sedl, protože mám pomalu plynoucí děje docela ráda, bonusem byla i destinace – malé městečko, jehož obyvatelé se mezi sebou znali a viděli si do talířů, takže by se mohlo zdát, že žádné tajemství v Cold Creek nemá šanci, ale… Vždyť to znáte, pod svícnem největší tma a překvapení čeká tam, kde ho zase nečekáte vy.

Zkuste se tedy oprostit od předsudků a dát šanci ponurému psychologicky laděnému thrilleru primárně zaměřenému na mladou krev, jméno spisovatelky Chevy Stevens je zárukou, že dostanete propracovanou zápletku, pořádně zamotané vztahy mezi lidmi a poměrně šokující rozuzlení. A jako třešinku na dortu mimořádně odpornou postavu, na jejímž charakterovém profilu se autorka s chutí vyřádila.

Temné lesy nejsou z těch knih, které na vás křičí z každého reklamního plakátu, ale za povšimnutí zcela určitě stojí, už proto, že se Chevy Stevens nechala inspirovat skutečnou událostí a vtiskla jí lehce mysteriózní podtón.

Děkuji portálu Megaknihy.cz za titul k recenzi. Pokud jsem vás nalákala, mrkněte na eshop, kde si knížku můžete koupit.

Autor: Zápisky jedné knihovnice

Knihovnice tělem i duší.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: