Spánek

Anna veze kolegy z teambuildingové akce a nešťastnou shodou okolností havaruje. Nehodu nezavinila, přesto ji sužují výčitky. Trápí se, nemůže spát, hroutí se jí celý svět. Navíc dostává podivné vzkazy a má pocit, že ji někdo sleduje. Zapomnění hledá na odlehlém skotském ostrově Rum, kde si ani lišky netroufají dát dobrou noc, o to víc láká turisty, kteří hledají neotřelé dobrodružství. Anna vezme místo recepční a doufá, že najde vytoužený klid. Do hotelu přijíždí sedm hostů a Anna se má co otáčet. Brzy však zjistí, že jí opět hrozí nebezpečí. Když divoká bouře všechny uvězní v hotelu, nastává chaos. Anna tuší, že jeden z hostů po ní jde. Ale kdo to může být? Všichni jsou napjatí, nervózní a naštvaní, všichni vypadají, že něco skrývají. Zachrání se Anna?

C. L. Taylor mám jako autorku psychothrillerů velmi ráda. Četla jsem všechny její knihy a musím říct, že jsou opravdu skvělé a je těžké vybrat tu nejlepší. Když nad tím přemýšlím, z mého pohledu je to asi Zmizelý, který mi nejvíc utkvěl v paměti a Spánek se k němu evidentně přidá. Spisovatelka si vybírá náročná témata, do hlavních rolí obsazuje vesměs ženy, které mají něco za sebou. I když to může působit šablonovitě a máte pocit, že už nedostáváte nic nového, není to tak. Pokaždé naservíruje příběh, který je čtivý a napínavý. C. L. Taylor je hodně sugestivní vypravěčka, která vtáhne do děje, ani nevíte jak a navíc umí mistrně kličkovat a uhýbat, takže kolikrát netušíte komu věřit a jestli jdou vaše myšlenkové pochody tím správným směrem. Stejně je to i u Spánku.

Spánek má ještě jednu devizu navíc a tou je jeho celkové vyznění. Snoubí se v něm paranoidní a místy skoro hororová atmosféra, jakou známe z knih Stephena Kinga, s napětím připomínajícím detektivky Agathy Christie. Konkrétně tady máte jeden malý, odlehlý ostrov, sedm nedůvěryhodných lidí, spoustu podivných náhod a k tomu několikadenní silnou bouři. Nevíte, komu můžete věřit, nevíte, kdo vám právě stojí za zády. Během čtení jsem měnila názory na jednotlivé aktéry, protože autorka si s jejich dějovými linkami pěkně pohrála a vytvořila spoustu matoucích stop.

Spánek si díky tomuto mixu nálad a emocí zaslouží vaši pozornost. C. L. Taylor dokazuje, že psychothrillery opravdu umí.

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Domino, na jehož eshopu si knihu můžete koupit.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s