Design a site like this with WordPress.com
Začít

Past na sňatkového podvodníka

S Martinou Boučkovou jste se už mohli setkat, pokud jste četli její humorný počin Deník zoufalé třicítky. Humorné čtení pro milovníky lehce ztřeštěných příběhů mě bavilo a proto jsem neváhala ani se čtením spisovatelčiny další knihy nazvané Past na Sňatkového podvodníka.

Hanka je čerstvě rozvedená, má dvě děti a čipernou babičku, s jejíž finanční pomocí může pomalu dávat dohromady starý dům na samotě, kam se po rozvodu společně přestěhovali. Zjistila, že jí nový životní styl vyhovuje. Sama je svou paní, řídí svůj pracovní i volný čas podle toho, jak to vyhovuje jí a užívá si i to, že se nemusí přehnaně strojit, ale chodit v teplákách. 🙂 Co se stane, když potká Davida? Charismatického muže, který u Hanky stráví nějaký čas na nefalšované vesnické dovolené? David, nebo chcete-li Leon, Tomi, či Andreas je sňatkový podvodník s mnoha přítelkyněmi (ty o sobě nevědí, to je jasné), jimž pomocí výřečnosti a neodolatelné vizáže luxuje finanční konta. Ale každý pramen může vyschnout, což David pocítí na vlastní kůži. Když zjistí, že Hanka má vlastní dům a v něm babičku sedící na matraci plné našetřených peněz, je jasné, co plánuje dál. Hanka je přesvědčená, že žádného chlapa nechce ani vidět. Co myslíte, podlehne jeho šarmu, nebo zachová chladnou hlavu?

V knize se vedle Hanky, její úžasné svérázné babičky a fikaného (rádoby) Davida objevuje spousta vedlejších postav, obyvatel malé vesničky, poblíž které Hanka žije. Svým chováním, typickým pro obyvatele malých měst a obcí, doplňují celkový ráz příběhu. Umí poradit, vzít do party a zapařit a taky se semknout, je-li to zapotřebí. Měla jsem pocit, že jsem se ocitla ve starých dobrých Chalupářích.

Dílko je zajímavé i díky tomu, jakým stylem je příběh podán. Děj sledujeme z pohledu obou hlavních hrdinů, Hanka se představuje v ich-formě a její f(al)ešný protějšek v er-formě. Některé situace se proto odehrávají dvakrát, z úhlu ženy a poté i z pohledu muže, což je zábavný způsob, jak dokázat známý fakt, že muži a ženy přemýšlejí úplně jinak.

Opět jsem se královsky bavila. Útlounkou knížku jsem zhltla za jedno odpoledne doslova na posezení. Martina Boučková píše lehkou rukou, její příběhy jsou plné barvitých dialogů, které si hrdinové mezi sebou nahazují jako pinpongové míčky – přesně tak tomu bylo i v případě tohoto počinu působícího jako oddechová letní komedie. Svěží čtení, které se hodí k vodě i k zimnímu odpolednímu čaji pod dekou.

Atraktivní námět, děj plný situačního humoru a zábavných scének přímo ze života je skvělou volbou, pokud hledáte lehčí četbu s praktickou, ale zároveň vtipnou hlavní hrdinkou.

Přimlouvám se za jedno – aby příští počin Martiny Boučkové měl mnohem víc stran a my si tak mohli užít čtení jejích příběhů trochu déle. 🙂

Za recenzní výtisk děkuji spisovatelce Martině Boučkové, knížku koupíte na eshopu Albatros Media.

Advertisement

Autor: Zápisky jedné knihovnice

Knihovnice tělem i duší.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: