Design a site like this with WordPress.com
Začít

Pohádky z lesa. Co si stromy šeptají

Máme moc rádi knížky Lenky Jakešové. Umí se vžít do dětského čtenáře a ukázat mu svět kolem nás zábavnou a zároveň poučnou formou a zaujmout i nejednoho dospěláka. Moc se nám se synem líbily Pohádky z lesa, příběhy jedné datlí rodinky, proto jsme uvítali možnost přečíst si další knížku, a to Pohádky z lesa. Co si stromy šeptají. Tentokrát jsou v popředí dva strakapoudi, kteří pomáhají stromům zbavit se škůdců a různých bolístek. Odměnou jim jsou pohádky o stromových vílách a skřítcích, žijících v útrobách lesa.

Spolu se strakapoudy se malí (i velcí) čtenáři dozví spoustu věcí o životě v lese a o tom, jak to chodí v přírodě. Třeba, že javorové listy mají na podzim krásně barevné listy díky víle Javorce, nebo že trnovník akát kvete během pozdního jara a jeho květy mají nektar, z něhož se vyrábí jeden z nejlepších medů. Určitě chcete vědět, proč má strom platan tak krásnou a zajímavě vrstvenou kůru. Není nic snazšího, než otevřít tuto pohádkovou knížku a začíst se.

Knížka je koncipovaná poutavým způsobem, který už známe z předešlého „lesního“ počinu. Vyprávění o strakapoudech Emě a Otovi, kteří spolu léčí stromy a tak moc si rozumí, že si najdou i společné bydlení a založí krásnou rodinku, se střídá s pohádkami, o něž se ptačími léčiteli dělí stromy v lese.

Publikace Pohádky z lesa. Co si stromy šeptají je dalším knižním počinem určeným malým zvídavým milovníkům přírody, který dokazuje, jak bohatou fantazii autorka Lenka Jakešová má a že se ji nebojí využít se vším všudy, ať se jedná o text, který děti nejen zabaví, ale i nenásilnou milou formou potěší, nebo o krátké, snadno zapamatovatelné říkanky, nebo písničkové texty i s notami, takže knihu využijí i muzikálně založené rodiny či učitelky ve školkách.

O ilustrace se stejně jako v předchozích několika dílech postarala Dagmar Medzvecová a vytvořila tak příjemné a veselé obrázky, které se dětem pro svou barevnost budou líbit.

Pokud se vaši malí zvídavci zajímají o přírodu, chtějí vědět něco víc o stromech a mají rádi ptactvo, určitě jim knížku Lenky Jakešové představte a nechte je, aby si užili báječné chvilky se strakapoudy Emou a Otou ve voňavém lese.

Děkujeme autorce Lence Jakešové za příjemně strávené čtecí chvilky, které jsme prožili díky této knížce vydané v nakladatelství Bambook. Pořídit ji můžete na eshopu nakladatelského domu Grada.

Advertisement

Autor: Zápisky jedné knihovnice

Knihovnice tělem i duší.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: