Design a site like this with WordPress.com
Začít

Přehlížená holka

Torey L. Hayden je známá dětská psycholožka a terapeutka. O své činnosti napsala několik knih, v nichž beletristickou formou zpracovává své zážitky z praxe. Nejnovější počin nese název Přehlížená holka a opět se setkáme s dítětem, které potřebuje terapeutickou pomoc.

Tentokrát je to čtrnáctiletá Eloise, dívka pocházející z problematické rodiny. Před potížemi utíká do imaginárního světa, v němž se nejvíc upíná na vymyšlenou kamarádku, která má zřejmě základ v reálné dívce. Eloise doslova vpadne Torey do profesního a částečně i soukromého života a terapeutka má co dělat, aby svéráznou dívku, která si se sebou neví rady, ukočírovala a pomohla jí.

Nemusíte se bát, že byste četli odborný text plný nesrozumitelných výrazů. Torey L. Hayden čtivou formou představuje činnost sociálních pracovníků a terapeutů. Pokusíte se proniknout do mnohdy nesrozumitelného světa Eloise, s níž to není jednoduché, já sama přiznávám, že bych si na takovou práci netroufla. Eloise je jedinečná, leč komplikovaná osoba, s níž není jednoduché pracovat, natož proniknout do jejího nitra a myšlenek.

Čtení této knížky vám zřejmě nezabere příliš mnoho času, je poměrně útlá, přesto v sobě skrývá silný příběh plný emocí a námětů k přemýšlení.

Přehlížená holka je výrazným počinem, který zaujme jak širokou laickou veřejnost, tak i odborníky. Ti se mohou zaměřit na stránku, týkající se jejich profese. To si netroufám hodnotit, ale jako čtenář, který chtěl nahlédnout pod pokličku terapeutické činnosti a zjistit, jaké to je, pracovat s problémovou mládeží, smekám. Zkuste se i vy začíst a poznat různá zákoutí této náročné práce.

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Portál, na jehož eshopu knížku můžete pořídit.

Autor: Zápisky jedné knihovnice

Knihovnice tělem i duší.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: