Design a site like this with WordPress.com
Začít

Mňam Česko!

Objevujete rádi nová místa naší republiky? Jezdíte s oblibou do muzeí, výstavních míst, po hradech, zámcích, Rádi jíte krajové dobroty? A milujete plánování? Tak právě pro vás vydalo Czech News Center publikaci Petry Mejsnar Slušňákové výstižně nazvanou Mňam Česko!

Výpravná publikace je rozdělena do kapitol podle krajů naší republiky. Seznámíte se s základní charakteristikou jednotlivých oblastí, zjistíte, co je pro daný kraj typické a můžete si vybrat z nepřeberné nabídky výletních a zážitkových míst. Co třeba mrknout do Ruprechtova? Navštívit Pradědovo muzeum, Levandulový statek, Kaprodrom, Muzeum čokolády, zjistit, jak se vyrábí karamel v Českém Krumlově? Kniha nabízí pestrou nabídku destinací, které stojí za to navštívít.

A když zrova budete trávit volno doma, co si uvařit nějakou dobrotu typickou pro daný kraj? Dali byste si rozcuchanou nevěstu, nebo snad raději sladké slepé myši? Pučálku z hrachu? Troufli si vyrobit vlastní štramberské uši, frgál, či bramborový salát s chřestem? Díky receptům – některé jsou i s QR kódem s odkazem na videopostup – si můžete připravit jídla, která jsou pro konkrétní kraj příznačná.

Počin Petry Mejsnar Slušňákové je vymazlený po všech stránkách. Pestrou nabídku výletních destinací a receptů doplňují tentokrát ne fotografie, které byste asi u takového typu knihy čekali, ale ilustrace. A vězte, že jsou natolik autentické, plastické a srozumitelné, že fotky pro lepší vizuální zážitek ani nepotřebujete. Grafickou úpravu si do parády vzali Eva Frolíková a Jakub Záruba a vytvořili barevně vyvážený počin, který bude bavit velké i malé. Mapy namaloval Tomáš Pekárek, obrázky k receptům Adéla Roudnická.

Publikace Mňam Česko! by neměla chybět v žádné rodině, která ráda výletuje a hledá nové a nové možnosti, jak strávit volný čas. Procestovat Česko a poznat ho prostřednictvím dobrého jídla i připomínkou našich tradic a řemesel, to stojí za to.

Za recenzní výtisk děkuji Czech News Center a za zprostředkování také nakladatelství Rosier, knížku pořídíte třeba tady.

Advertisement

Autor: Zápisky jedné knihovnice

Knihovnice tělem i duší.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: