Design a site like this with WordPress.com
Začít

Poslední měsíční dívka

Poslední, co by Lizzie Moonová chtěla, je vrátit se domů. Z rodného městečka odešla, jakmile dovršila dospělost a doufala, že už se tam nikdy neukáže. Její rodina totiž roky čelí šeptandě šířící se napříč městem. Lizziina babička Althea, přírodní léčitelka, byla neprávem nařčena z vraždy a Lizzie to velmi těžce nesla. Po její smrti se mladá žena vrací zpět, aby rodinné jméno očistila, přesto v domě, který zdědila, zůstávat nechce…

Barbara Davisová napsala pozoruhodný příběh, který cílí zejména na čtenářky romanticky laděných příběhů. Ve své knize nazvané Poslední měsíční dívka se zaměřuje na rodinné vztahy a na pouto mezi ženami jednoho rodu.

Postavy knihy jsou vylíčeny poměrně plasticky, autorka jim vtiskla osobité charaktery, nejsou jen kladné, hodně ve svých životech chybují a jejich svérázné chování vás v určitých chvílích i vytočí. Tento příběh má šťávu a nenudí plytkým dějem. Obecně knihám nesluší, když se v nich míchá mnoho protikladných žánrů, v Poslední měsíční dívce to však funguje dokonale. Spisovatelka namíchala čtivý knižní koktejl stejně pečlivě, jako její knižní hrdinky míchají byliny. Romantika se snoubí s napětím, nechybí zločin, který se sice stal dávno, ale jeho stín se neustále vznáší nad farmou Moonových. Nádech mysteriózna a tajemna v ději dodává magie. Ale nebojte se, žádná kouzla a čáry, ale nenásilné využívání tradičního léčitelství a s ním spojených rituálů, které ženy rodu Moonových využívají stovky let.

Pokud stejně jako já milujete příběhy odehrávající se na maloměstě, kde zná každý každého a ví o něm téměř vše, užijete si i tento příjemně plynoucí příběh o lásce, rodinných poutech, tajemství, nenávisti i odpouštění, které má mnohdy očistný účinek.

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Metafora, knihu pořídíte na eshopu nakladatelského domu Grada.

Autor: Zápisky jedné knihovnice

Knihovnice tělem i duší.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: