Design a site like this with WordPress.com
Začít

Pomerančový háj

Holly se rozhodne začít novou životní etapu. Opouští rušné město a vrací se domů k rodičům na jih Anglie. Rozhodla se, že si otevře obchůdek s výrobky z pomerančů, které bezmezně miluje, zejména marmeládu, kterou i sama vyrábí z hořkých sevillských pomerančů. A právě Sevilla je místem, kam se Holly aktuálně chystá, aby s místními dodavateli uzavřela pár smluv. Doprovodit ji má její matka Ella, která kdysi v Seville byla na dovolené, ale té se do mise moc nechce. Navíc je tady ke všemu ještě recept na sevillský pomerančový koláč s mandlemi, který Ella před rodinou ukryla. Když ho chce Holly vyzkoušet, matce se to nelíbí. Ale proč? Nakonec se obě do Španělska vydají, Ella, aby se tváří v tvář utkala s minulostí a Holly, aby uzavřela své obchody. Najde ve městě plném zlatavých pomerančů i něco jiného?

Pomerančový háj napsala spisovatelka Rosanna Ley a nabízí čtenářům příběh naplněný láskou, tajemstvím i dobrým jídlem. Děj se odehrává ve dvou časových rovinách, v současné sledujeme především Holly a její cestu za snem, v minulé, která je zasazená do roku 1988, se před námi odvíjí Ellin život, její dovolená v Seville, která dopadla úplně jinak, než si představovala. Některé klíčové události ze současnosti jsou podány z pohledu Hollyina otce Felixe a přispívají tak k celistvosti příběhu. Přestože se děj nese spíše v pomalejším rytmu, nebude nouze o pár dramatických chvilek, pohybujeme se přece mezi temperamentními Španěly!

Autorka velmi pozvolna rozplétá rodinná tajemství a seznamuje čtenáře s krásami rozpálené, pomerančově vonící Sevilly. Pomalé tempo koresponduje s ospalou letní náladou, jíž je román prodchnutý. Dobré jídlo a pití, tanec, vášeň, lásku, to vše v něm najdete, a ještě se spolu s Holly a Ellou projdete po romantických sevillských zákoutích. Rosanna Ley je totiž nejen vnímavou a citlivou vypravěčkou, nezapomněla ani na to, aby vám španělské město trochu víc přiblížila.

Pomerančový háj je příjemnou záležitostí pro čtenáře holdující rodinným příběhům s dobrým koncem. Nasajte vůni pomerančů, zakousněte se do tapas, nalejte si skvělé pomerančové víno a nechejte se unášet na vlnách romantiky a příjemna.

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Jota, kde si můžete knížku také koupit.

Advertisement

Autor: Zápisky jedné knihovnice

Knihovnice tělem i duší.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: