Design a site like this with WordPress.com
Začít

Zhubni

Další „bachmanovka“ je tady! Tituly, které Stephen King psal pod pseudonymem Richard Bachman jsou spíše komorními kousky, které působí nenápadně, ale ve finále se z nich vyklube mimořádně epický počin. A přesně tohle je taky poměrně útlý počin nazvaný výstižně Zhubni.

„Zhubni“. To zašeptá starý cikán do ucha Billymu Halleckovi, který mu ve chvíli nepozornosti srazil autem dceru. Billy by zhubnout potřeboval, což o to, manželka i lékař mají o jeho zdravotní stav obavy. Takže si z toho zpočátku nic nedělal a byl rád, že se mu začala nadbytečná kila ztrácet. Ale čeho je moc, toho je příliš, Billy hubne čím dál víc a jeho blízcí se o něj opět bojí, tentokrát z opačného důvodu – muž slábne a doslova se ztrácí před očima. Nezbývá, než najít starého muže, který kletbu vyslovil, aby svá slova vzal zpátky…

Kdo by nechtěl zhubnout, říkáte si, když se do Billyho příběhu pomalu začtete. A ztratit pár kil, aniž byste pro to museli hnout prstem, to je teprve věc. Ale nezapomeňte, před sebou máte slova, která napsal mistr hororu a děsu Stephen King. Nic nebude jen tak. S každým shozeným kilem se stupňuje atmosféra příběhu, který se zpočátku jevil tak trochu „light“. Billy bojuje o to, aby dostal zpátky svůj život a zjišťuje, že v tom není sám, kletba zasáhla všechny, kteří měli s případem sražené ženy něco společného, každého z nich samozřejmě jnak. Kingovi se podařilo perfektně vylíčit fyzickou i psychickou proměnu člověka. To nelze popsat, to si musíte přečíst. Budete mít pocit, že kila shazujete spolu s hlavním hrdinou, cítíte jeho slabost, únavu, strach, vztek i frustraci. Stejně jako u dalších knih, které King psal pod pseudonymem Richard Bachman, nepotřeboval zbytečných slov a vedlejších linií, aby čtenáře dokázal zaujmout.

Zhubni má postupně gradující děj, který hltáte, ani nevíte jak. Když vás pomalu začne ze svých spárů pouštět a vy myslíte, že máte spolu s Billym vyhráno, přijde konec, který… A ne, fakt si to přečtěte, tahle bachmanovka je fakt skvělá.

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Beta, titul pořídíte na eshopu.

Advertisement

Autor: Zápisky jedné knihovnice

Knihovnice tělem i duší.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: