Design a site like this with WordPress.com
Začít

Později

Vidím mrtvé lidi – tak tohle vám hned ze startu sdělí hlavní hrdina Jamie Conklin, malý chlapec, který díky svému „nadání“ musí dospět dřív, než se kluka jeho ražení hodí. Jeho matka, literární agentka, ho nabádá, aby o svém talentu s nikým raději nemluvil. Ale co dělat, když se Jamie, ne vlastní vinou, dostane do problémů? Když totiž můžete mluvit s mrtvými a zeptat se jich na spoustu důležitých věcí, může toho někdo i zneužít k vlastnímu prospěchu.

Stephen King přicházi s počinem, který by mohl směle vydat jako Richard Bachman. Mysteriózně laděný román Později je poklidnou, až ve finále gradující (a to pak stojí za to!) duchařinou. Vypravěčem a průvodcem celým příběhem je přímo Jamie, s nimž prožijeme několik let.

Tohle je King, kterého můžu doporučit „nováčkům v oboru“, nemusí se bát přílišných akcí nebo přehnaných zápletek, či spousty postav. Jamieho sledujeme v průběhu několika let a jsme svědky zlomových situací v jeho životě. Žije pouze s matkou, která se potácí v toxickém vztahu a občas podlehne démonu alkoholu, zažije ekonomickou krizi v roce 2008, do toho se prostě musí vyrovnat se svým „nevyžádaným“ darem. Jamie je nesmírně hodný a sympatický kluk, který přese všechno, co prožívá, zůstává svůj. Nelze si ho neoblíbit.

Zdálo by se, že je toho v knize poměrně dost, ale radujte se – byť se v drobném paperbacku ukrývá něco málo přes třista třicet stran, a on zdárně klame tělem, není to ukecaný King se všemi možnými odbočkami, jak ho známe z jiných děl. Tohle je přímočaré čtení, které nenudí. Já osobně byla mile překvapená, Jamieho příběh se mi hodně líbil, i po přečtení jsem musela na děj myslet. Jen mě zaskočila jedna zápletka, vůbec jsem nečekala, že by se mohlo něco vyvinout tak, jak to Stephen King napsal a moc mi to do toho nepasovalo. Jde jen o můj subjektivní pocit, možná to budete mít jinak. 🙂

Pokud jste až doteď Mistrem nepolíbeni, Později je skvělým adeptem na první rande. Stephen King dokazuje, že i přes svůj pokročilý věk dokáže skvěle psát.

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Beta, titul koupíte na eshopu.

Autor: Zápisky jedné knihovnice

Knihovnice tělem i duší.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: