Design a site like this with WordPress.com
Začít

Francouzská lekce

Ona je svobodná, atraktivní architektka žijící ve Státech. On vdovec, miliardář z francouzské Riviéry. Jejich světy by se míjely nejspíš do konce jejich dní, kdyby ona nedala v práci výpověď a on nehledal chůvu pro svou malou dcerku. Josie a Xavier. Kdyby byli chemickými prvky, jejich směs by byla po čertech třeskutá a výbušná. Zkuste hádat, jak to dopadne, když se potkají? Josie totiž přijme nabídku, aby Xavierově desetileté dcerce Dauphine dělala chůvu.

Francouzská lekce je tak klišoidní, že víc to snad už nejde. Ale co, pokud se cítíte nejistě, trápí vás současná situace doma i ve světě a máte rádi pohádky, tak vám tohle cukrkandlové klišé určitě bodne, stejně jako mně. Něco takového jsem zrovna potřebovala číst. Ti, kteří romantiku nevyhledávají vůbec, zřejmě přeskakují i tyto řádky, a to je v pořádku. Cílím tedy na čtenáře, kteří příběhy plné lásky vyhledávají. A pozor, tady narazíte i na erotické scény, které, jak už víte, já nemusím, ale pokud je dobře vystavěný děj, skousnu je. Tahle romance je toho důkazem.

Příběh sympatické Josie a někdy protivného 🙂 Xaviera mě bavil od prvních stran zhruba do dvou třetin. Ta poslední trochu vázla, autorka se točila v kruhu a pořád popisovala Xavierovy důvody, proč ne to a proč tamto… Občas se choval hodně sobecky vůči Josie. Knize by prospělo menší škrtání, a to říkám jako fanda bichlí! Sto stránek ubrat a je to tak akorát, aby děj nevázl, nepřicházel o dynamiku a jiskru, a vy kvůli Xavierově přešlapování neztratili pozornost a nezačali se nudit.

Velkým plusem je prostředím, do kterého jej Tasha Boyd zasadila – atraktivní francouzská Riviéra s půvabnými přímořskými městečky a jachta – to chcete zažít v kontrastu s konzervativním, leč po architektonické stránce půvabným Charlestonem, odkud pochází Josie. Třetím hráčem v romanci je malá Dauphine, která přišla o matku a má jen otce, jenž se nedokáže pořád vypořádat se smutkem a svými pocity. Není divu, že se holčička na Josie, svou novou chůvu, upne. Ale nebojte se, není to žádná rozmazlená slečinka, Dauphine je moc milá, přestože i ji občas přemůže démon smutku. Autorka do Francouzské lekce plné jiskření a erotiky vetkla křehkou linii smutku a trápení vyplývajícího ze ztráty blízké osoby a ze strachu začít nový život.

Přestože je Francouzská lekce nabitá erotickým jiskřením a nabízí žhavý romantický příběh, pohádku pro dospělé, je zároveň i důkazem, že peníze nejsou automatickou zárukou šťastného a spokojeného života, o ten musíme mnohdy bojovat všemi prostředky. Pokud stejně jako já aktuálně hledáte lehčí čtení a chcete mít ještě chvíli letní náladu, sexy příběh Josie a Xaviera vyzkoušejte.

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Metafora, knížku pořídíte na eshopu nakladatelského domu Grada.

Autor: Zápisky jedné knihovnice

Knihovnice tělem i duší.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: