Design a site like this with WordPress.com
Začít

Bublinky štěstí

Máte rádi šampaňské? A baví vás příběhy se hrdiny, kteří skutečně žili a něco dokázali? Pak si přečtěte Bublinky štěstí, další v řadě beletrizovaných příběhů vycházejících v nakladatelství Metafora. Helen Frippová zpracovala neobyčejný osud Nicole Clicquotové, zakladatelky proslulého šampaňského Veuve Clicquot.

Nicole už od mládí zajímalo všechno, co se výroby vína týče. Není tedy divu, že si jednoho vinaře vzala. A nebyl to její věčný rival Jean-Remy Moët, ale romantik François Clicquot. Spolu se pouštějí do výroby vína, ale slibný rozjezd jejich firmy hatí napoleonské války. Nicole jako mladá ovdoví a zůstává sama na celou výrobu, čehož chce pro vlastní účely využít Moët a její podnik koupit. Nicole se nedá, tehdy se naplno projeví její houževnatost, odvaha i nesmírná píle a ona dělá vše proto, aby Veuve Cliquot proslavila.

Helen Frippová napsala nádherný historický román, v němž se snoubí skutečné historické události s romantikou a světem vinařů, který je atraktivní i pro ty, kteří alkoholu zrovna dvakrát neholdují. Zasvěcené popisy procesu výroby nejsou nudné, ale přispívají k všeobecnému rozšíření povědomí o výrobě zlatavého bublinkového moku.

Nechybí ani akční scény, protože děj se odehrává ve vypjaté době napoleonských válek. Boj střídá boj, přátelství lásku, vášeň zradu. V tomto románu máte vše a zaručuji, že se nudit nebudete, autorka dokáže čtenáře vtáhnout od prvních stran. Osud i různí nepřátelé házejí Nicole klacky pod nohy, ale ona si to jen tak líbit nenechá. V tomhle mi hodně připomínala Angeliku, která šla do všeho stejně jako Nicole celým srdcem, ať se jednalo o obchod, nebo o lásku.

Hledáte-li plnohodnotnou četbu, která je vystavěna na skutečných historických základech a zajímají vás osudy lidí, jež se konkrétními skutky zapsali do dějin, beletrizovaná řada biografických románů nakladatelství Metafora je skvělou volbou. Bublinky štěstí jsou skvělým čtivem jak pro milovníky historie, tak i fanoušky romantického čtení, kteří si v barvitě napsaném příběhu Nicole Clicquotové přijdou na své.

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Metafora, titul koupíte na eshopu nakladatelského domu Grada.

Advertisement

Autor: Zápisky jedné knihovnice

Knihovnice tělem i duší.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: