Holka přes palubu

Ona je královnou sociálních sítí a večírků, rozmazlená holka z bohaté rodiny. On je šarmantní, sexy námořní kapitán, džentlmen každým coulem, což se dnes málo vidí. Piper a Brendan. Jejich cesty by se kvůli rozdílným životním stylům zřejmě nikdy neprotnuly, kdyby se Piper a její sestra Hannah neocitly v pořádném zapadákově – rybářském městečku Westpoint. Tam je kvůli ostudě, kterou Piper po jednom večírku způsobila, „odklidil“ jejich nevlastní otec. Dívkám zarazil bezedný tok financí a nechal je, aby samy vedly zchátralý bar jejich zesnulého otce. Piper a Hannah jsou tak trošku jako v Jiříkově vidění – musejí se naučit samostatnosti, vyjít s minimem peněz a hlavně žít v díře, kde dobrou noc nedávají snad ani lišky. Do cesty se jim také neustále plete Brendan, v němž zhýčkaná Piper probouzí protichůdné pocity, které se v něm pořádně bijí. A Piper? Dokáže přežít bez luxusu a povrchních přátel?

Hned na začátku říkám, že tahle romance pro mě byla příjemným překvapením svého žánru. Miluju knížky, které se odehrávají v přímořských městečkách a proto jsem se těšila i na počin Tessy Bailey Holka přes palubu slibující šťavnatý děj a jiskření mezi rozmazlenou slečinkou a mužným lovcem krabů. No a bylo to tak! Přiznávám, trochu jsem se bála, neboť Piper je poměrně povrchní a ufňukaná, což nepůsobí příliš sympaticky, leč její skóre dorovnává sympatický Brendan a taky fakt, že autorka napsala svěží dílo plné lehkého humoru, které baví od prvních stránek. Piper navíc projde výraznou proměnou, a to nemyslím návštěvu plastického chirurga :). Prostě zjistíte, že i když je zpočátku protivná a působící dojmem prázdné barbíny, přece jen je v ní něco, co ji dokáže změnit. Velmi sympatickou postavou je sestra hlavní hrdinky, její pravý opak, klidná Hannah, která je vůči Piper velmi loajální, přičemž by vůbec nemusela.

Romance Holka přes palubu obsahuje erotické scény, což byla moje druhá obava, neboť tyto pasáže v knihách příliš nemusím, málokdo je totiž umí napsat tak, aby nepůsobily lacině. Tess Bailey musíme přiznat jednu věc – má velmi, velmi, velmi bujnou fantazii, kterou se nebojí použít. Jelikož celkově knížka vyznívá pozitivně a příjemně, spisovatelčiny šťavnaté a žhavé představy jsem v rámci děje přijala a skousla. 🙂

Abyste si nemysleli, že se jedná jen o letní zamilovanou romanci, spisovatelka nabízí také pohled na život malého městečka, kde se všichni navzájem znají a vidí si do talířů, kde spolu sdílejí radosti a smutky, kde je upřímnost a důvěra na prvním místě, zejména mezi námořníky. Také se vcítíme do postav, jež se musejí vyrovnávat se ztrátou blízké osoby a naučit se, jak žít dál.

Holka přes palubu je příjemným (nejen) letním čtením, které potěší milovníky romanticky laděných příběhů, a tentokrát to máte i s pořádně sexy pasážemi. Moc jsem si knížku užila, hlavně atmosféru přímořského Westpointu a doufám, že tohle není poslední počin Tess Bailey, údajně se můžeme těšit na pokračování tohoto románu, v němž by prim měla hrát Hannah, což by mě hodně potěšilo.

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Cosmopolis, knížku koupíte na eshopu nakladatelského domu Grada.

Autor: Zápisky jedné knihovnice

Knihovnice tělem i duší.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Vytvořte vlastní web s WordPress.com
Začít
%d blogerům se to líbí: