Plameňák

Tři postavy tohoto příběhu svede jedna neotřelá situace dohromady. Hotelový host Jakub, recepční Klára a zaměstnanec hotelu Jonáš během pár hodin jedné noci půjdou všichni tři až na dřeň, co se jejich životů týče. Možná to znáte – někdy je lepší svěřit se cizímu, než tomu, koho dobře znáte. A tak nechá na první pohled sebejistý Jakub nahlédnout ostatní do svého světa, v němž má jediné pevné místo malá dcerka, kterou kvůli jednomu uklouznutí nemůže vídat tak, jak by si přál. Klára vypadá, že ji nic nerozhází, ale i u ní zdání klame. A Jonáš? Vypadá jako bezstarostný mladík, je tomu opravdu tak?

Druhý počin Alexandry Bajnarové nazvaný prostě, leč účelově Plameňák čítá 224 stran, můžeme jej považovat za drobnou knižní jednohubku. Ale pořádně výživnou, protože to, co je na dvou stech stránkách napsáno, je slušná psychologická sonda, jejíž hutnost dorovnává útlost svazku.

S hrdiny se podíváme na jejich významné léto, nejhorší podzim, nejkrásnější jaro a nekončící zimu a zjistíme, že nejsou takoví, za jaké bychom je považovali, kdybychom je třeba míjeli na chodníku. Na venek usměvaví, sebevědomí, veselí, uvnitř plní pochyb, zármutku nebo vzteku.

Příběhy Jakuba, Kláry a Jonáše musíte číst pozorně, občas jsou dějové linky proházené, minulost není řazená chronologicky. Přesto, nebo možná právě tím počin Alexandry Bajnarové upoutá čtenářovu pozornost. Občas musíte číst mezi řádky a sami si domyslet, jak to s postavami jde dál.

Tak schválně, kdo upoutá vaši pozornost nejvíc?

Plameňák je vyzrálý, autorka se zaměřila na charaktery svých hrdinů, s námětem si vyhrála a vytvořila tak neotřelé dílo k zamyšlení. Jestli rádi objevujete nové české autory, Alexandra Bajnarová je můj tip pro vás.

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Rosier.

Autor: Zápisky jedné knihovnice

Knihovnice tělem i duší.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Vytvořte vlastní web s WordPress.com
Začít
%d blogerům se to líbí: