Design a site like this with WordPress.com
Začít

Léto v kavárně nových začátků

Laura se ani po dvou letech nedokáže úplně vzpamatovat ze smrti milovaného manžela, s nímž byla od dětských let. Jejich školní přátelství se vyvinulo v milostný vztah a vyústilo ve šťastné manželství, které násilně přetrhla nelítostná smrt. Jednoho dne Laura odpoví na neotřelý inzerát s nabídkou prázdninové práce v kavárně v Dorsetu a odjíždí i s otrávenými pubertálními dětmi a přestárlým psem vstříc novým začátkům.

Knížka nazvaná Léto v Kavárně nových začátků je velmi příjemnou a čtivou záležitostí, která potěší romanticky laděné duše. Jejím hlavním námětem je strach člověka z nového začátku, navazování dalších vztahů po smrti partnera. Lauře je pouhých pětatřicet, věk, v němž mnohé ženy teprve začínají zakládat rodiny, zatímco ta její se vlivem smutných okolností stačila už rozpadnout.

Ve své vlasti ostřílená autorka nabízí děj, u něhož budete už od počátku podvědomě tušit, jak dopadne. Lauře do cesty vstoupí muž, který je ideálním adeptem na nový vztah. Ale jak víme, není vše jednoduché a snadné, jak se na první pohled zdá. Lauru čeká spousta zážitků okořeněných situačním humorem i laskavostí. Během prázdnin potká spoustu lidí, kteří se jí a dětem navždy vryjí pod kůži a změní její náhled na lásku a přátelství. Není to žádná motivační kniha, ale příjemný příběh, jenž přivítají čtenářky Jenny Colganové.

Kromě příhod, jež Laura a její děti v Dorsetu zažijí, stojí za zmínku celá destinace, do níž je román zasazen. Dorset se vedle Cornwallu, Skotska, ostrova Guernsey či Orknejí stává mou oblíbenou lokací, kterou bych někdy chtěla navštívit osobně. Autorka nešetří popisy divokého pobřeží, cítíte vůni moře a záchvěvy větru, vnímáte syté jídlo a silný čaj.

Vedle Laury a jejích dětí se v knize objevuje několik dalších postav, které výrazně zasahují do děje. Majitelka kavárny Cherie, stálí štamgasti podniku se svéráznými povahovými rysy, zádumčivý veterinář Matt a miláček všech – pes Jimbo. Ti všichni tvoří stabilní pevnou kostru romantického příběhu s duší, který vám vykouzlí jemný úsměv na tváři a přinutí vás taky utřít pár slz – a ty od smíchu rozhodně nebudou.

U letního čtení s nádechem laskavosti si uvědomíte, jak je někdy těžké odrazit se ode dna a přijmout fakt, že i když se vám život rozpadl na kusy, můžete ho dát znovu dohromady, přestože už nikdy nebude úplně stejný.

Autorka knihy Debbie Johnsonová napsala i volné pokračování série, které se ponese ve vánočním duchu a v němž se v hlavní roli představí Lauřina sestra Becky. Máme se tedy na co těšit!

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Cosmpolis, knížku zakoupíte na eshopu nakladatelského domu Grada.

Advertisement

Autor: Zápisky jedné knihovnice

Knihovnice tělem i duší.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: