Design a site like this with WordPress.com
Začít

Barunka z Borůvkového statku

Znáte Barunku? Že ne? Tak to musíte napravit, zvláště máte-li malé děti. Barunčiny příhody se budou líbit zejména holčičkám, ale kluci, nebojte se, i vy si povídání o malé Barunce užijete. No řekněte, koho by nebavilo bydlet na vesnici, hrát si se zvířecími kamarády a uživat si dny plné zábavy.

Barunka bydlí s babičkou na statku, který se nachází nedaleko vesničky Borůvky. Její rodiče pracují ve městě a za holčičkou jezdí na víkendy. Ale jestli si myslíte, že Barunka teskní a celé dny pláče, jste na omylu! Dívenka má na Borůvkovém statku pořád co dělat. Běhá s pejskem Punťou, krmí kozu a její malá kůzlátka, zachraňuje koťata, nebo se stará o malou ježčí rodinku.

Dětská knížka Evy Čepičkové nazvaná Barunka z Borůvkového statku je půvabným vyprávěním pro děti od pěti let i jejich rodiče, kterým možná připomene knížku jejich vlastního dětství o malém klučíkovi, jenž jel k babičce a dědečkovi na prázdniny sám vlakem – Honzíkovu cestu.

Barunčiny příhody našeho školkáčka bavily. Líbily se i mně, hned jsem si vybavila výše zmíněnou Honzíkovu cestu. Barunka podobně jako její nestárnoucí souputník Honzík tráví celé dny hraním venku, pozoruje svět kolem sebe a poznává nové věci za pomoci laskavé a hodné babičky. Kapitoly v knížce jsou krátké, takže čtení není náročné a bez problémů udrží pozornost malých posluchačů. Po každé kapitole následuje krátká básnička a na konci knížky najdete jejich zhudebněný zpěvníček. Publikaci ilustracemi doprovází Petra Šolcová. Její obrázky jsou barevné, výrazné, působí vesele a příjemně.

Barunka z Borůvkového statku přináší veselé příhody malé holčičky, jejíž svět je plný dobrodružství a zábavy. Děti s ní prožijí spoustu legrace a zároveň se dozví hodně nových věcí. Barunka si nehraje s telefonem, ani se pořád nedívá na pohádky v televizi, přesto její život není nudný, jak by se mohlo dětem dnešní moderní doby zdát. Třeba je Barunka inspiruje k tomu, aby si hrály častěji venku a všímaly si víc toho, co se v přírodě a kolem nich děje.

Za recenzní výtisk děkuji autorce Evě Čepičkové, knížku si můžete pořídit na eshopu Albatrosmedia.cz

Autor: Zápisky jedné knihovnice

Knihovnice tělem i duší.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: