Alex, léto a já

Poppy a Alex. Alex a Poppy. Dva lidé tak rozdílní, jak jen rozdílní mohou lidé být. Ona je impulsivní, on se drží spíše zpátky. Ona je kontaktní, on to bytostně nesnáší. Oba jsou vášniví – ona cestovatelka a on čtenář. Přestože pocházejí z jednoho města a studují na stejné vysoké škole, kde se také blíže poznali, nic společného spolu nemají. Absolutně NIC. Přesto se stali nejlepšími přáteli a rozhodli se, že každé léto budou trávit společně na dovolené. Přes rok se nevídají, Alex zakotvil v rodném městečku, kde lišky dávají dobrou noc, Poppy se přestěhovala do rušného New Yorku. Přesto si každé léto vyhradí pro společné chvíle strávené cestováním. Funguje to osm let, dokud se na poslední cestě něco nepokazí. Od té doby spolu Poppy s Alexem nemluvili, ani nikde nebyli. Poppy cítí, že v jejím životě není všechno tak, jak si představovala, že už není šťastná. Chybí ji Alex. Ten naštěstí souhlasí s návrhem své někdejší kamarádky, že by měli ještě jednou zkusit společnou dovolenou, vrátit se ke kořenům a všechno si vyříkat. Všechno. Jde to vůbec? Jak to může dopadnout?

Od Emily Henry jste si mohli přečíst román Letní sázka, který je laděn v podobném duchu, tzn. romanticko-humorném stylu, lehce hrající i na vážnější notu. Musím říct, že podle mého názoru je Alex, léto a já ještě o fous lepší. Oba kousky mají podobný koncept – dva přátelé, mezi nimiž to může jiskřit, letní atmosféra a hlavně hromada jemného vtípku a příjemné hravé romantiky. Tenhle zůsob psaní Emily Henry velmi sluší. Nebojí se do pohodově laděného románu naroubovat i hlubší téma, konkrétně vztahové trable a problémy v komunikaci, nebo aktuálně problémy mileniálů, mnozí z nich se totiž plácají v jakémsi vzduchoprázdnu a neví, co si se sebou počít a kam směřovat své životy.

Poppy a Alex jsou dvojicí, kterou si snadno oblíbíte. Impulsivní Poppy, která dřív koná, než přemýšlí, je neuvěřitelně divoká a zbrklá, skvěle vyrovnává poklidný Alex, jenž nejraději sedí někde v koutku s knížkou. Že takoví lidé spolu nemohou vycházet? Tihle dva vám ukáží, že to jde a díky jejich slovním přestřelkám a chytlavým vtipným dialogům si dosytosti užijete vzájemného jiskření mezi nimi. Moc se mi oba zamlouvali, byli jako den a noc, jing a jang, černá a bílá, přesto jim to neuvěřitelně ladilo a vytvořili tak jednu z nejmilejších dvojic, se kterou jsem se ve světě romantické literatury a filmu setkala.

Alex, léto a já je podáno ich-formou z pohledu Poppy, takže její mužský protějšek je tak trochu znevýhodněn, co se vyprávění týče, přesto ve vás autorka nevyvolává pocit, že byste díky tomu byli o něco ochuzeni. Sledujeme současnou linii příběhu, kdy Poppy plánuje dovolenou po dvouleté pauze a střídavě se v dalších kapitolách vracíme do minulosti, kdy nás Poppy zpětně seznamuje se všemi letními dovolenými, aby se obě linky v patřičném okamžiku protnuly.

Emily Henry napsala další kouzelný román o lásce, přátelství a rodině. Milý, jiskřivý, vtipný i trochu vážnější romantický příběh kápne do noty všem milovníkům oddechového čtení, které má v sobě i něco navíc.

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Metafora, knížku zakoupíte na eshopu nakladatelského domu Grada.

Autor: Zápisky jedné knihovnice

Knihovnice tělem i duší.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Vytvořte vlastní web s WordPress.com
Začít
%d blogerům se to líbí: