Design a site like this with WordPress.com
Začít

Žhářka

Tento příběh by mohl být docela hezký road trip otce a dcery, kdyby nebylo toho, že jsou na útěku. Kdysi dávno se Andy McGee, ještě jako student, spolu se svou budoucí ženou Vicky a dalšími studenty zúčastnil experimentálního pokusu s novou syntetickou drogou P6, která v něm probudila schopnost mentální dominance. Bez následků nezůstaly ani jeho manželka a dcera Charlie, která po rodičích zdědila výjimečnou schopnost pyrokineze. Tajná vládní organizace Dílna, pod níž výzkum spadal, se na rodinu McGeeových zaměří a chce Charlie zkoumat. Agenti ve snaze získat dívenku jdou doslova přes mrtvoly. Andy má co dělat, aby tomu zabránil a Charlie, jíž je teprve osm, musí svou megasuper zbraň použít, i když ji ještě nedokáže ovládnout…

Ve Žhářce, která poprvé vyšla v roce 1980, Stephen King dokázal, že kromě skvěle vystavěného základního příběhu, který zaujme na první dobrou, umí do děje zapojit také emoce a city. Navíc se nejedná o žádnou nudu, děj má spád od prvních řádků, nenechá vás do konce vydechnout. Žhářka „slaví“ dvaačtyřicet let existence a vůbec byste jí tento věk neřekli. Je nadčasová a nestárnoucí.

Jak už jsem napsala, Stephen King si tentorát dal záležet na tom, aby podráždil vaše city. Hlavní hrdinové na útěku si vás podmaní a budete jim na jejich cestě za svobodou držet palce. Dozvíte se také, jak to funguje v Dílně, poznáte její zaměstnance oddané výzkumu a jejich praktiky, kterými chtějí dosáhnout svého – dostat se k Charlie a zkoumat její pyrokinezi. Mimochodem, scény, kdy dívenka i její otec využívají své schopnosti, jsou napsány sugestivně, je vám horko a cítíte žár.

Žhářka je dalším titulem, který by neměl chybět žádnému milovníkovi Kingova díla. Tím, že autor upustil páru emocím a román je tedy tak trochu „cíťa“,řadí se k podobně laděným dílům jako je Zelená míle, Pytel kostí nebo cokoli, pod co se Mistr podepsal jako Richard Bachman. Navíc se této knihy se nemusí bát ani ti, kteří jsou Kingem doposud nepolíbeni.

Je vám v těchto letních dnech horko? S Charlie vám bude ještě tepleji, to vám garantuju. 🙂

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Beta, knihu koupíte na eshopu.

Autor: Zápisky jedné knihovnice

Knihovnice tělem i duší.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: