Design a site like this with WordPress.com
Začít

Pláč zavržených předků

Miren O´Malleyová se narodila do rodiny, která bývala kdysi velmi úspěšná a bohatá. Bylo to tak díky úmluvě s mořskými lidmi, jimž patřilo v každé generaci jedno dítě. Když však O´Malleyovi nebyli schopni svému slibu dostát, jejich prestiž slábla, přicházeli o moc i majetek. Mirenina babička se rozhodne věci napravit a k tomu potřebuje svou vnučku. Plánuje dívku provdat, ale než se tak stane, dojde v rodině k několika fatálním situacím…

Nakladatelství Ocelot, jehož tituly můžete pořídit na eshopu Megaknihy.cz, má na svém kontě knihy rozmanitých žánrů, od detektivky po něžnou romantiku. Pláč zavržených předků od A. G. Slatter se řadí k fantasy příběhům. Nejsem v nich extra kovaná, o to víc si každý, který se mi dostane do rukou, náležitě užívám, a nejinak to bylo i nyní.

Děj je poněkud rozvláčnější, pokud čekáte okamžitou akci, kouzla a čáry, nedočkáte se. Tahle knižní záležitost se rozvíjí velmi, velmi pozvolna. Nejprve zjistíte poměry u O´Malleyových, seznámíte se blíž s Miren a zažijete situace, díky nimž musí dívka změnit svůj způsob života. Pomalu plynoucím dějem budete zlehka a zasněně plout jako na vlnách řeky – ano, vody se v knížce objevuje poměrně dost – a teprve pak se přes vás jako velká vlna převalí část románu plná náznaků, tajemství a záhad, v níž se akce konečně dočkáte.

Celým románem prostupuje temná, melancholická nálada, děj je pochmurný a dělá čest svému žánru, vedle fantasy je to také román gotický.

Kromě hlavní dějové linie s Miren v hlavní roli autorka do příběhu zakomponovala také několik legend, pohádek a mytických příběhů, které pro potřebu tohoto románu přepracovala ze svých předchozích sbírek. Tvoří tak nedílnou součást Mirenina příběhu. Děj je psán ich-formou prostřednictvím Miren, která nás seznamuje s rodinnou anabází, se svéráznou babičkou, která je pro záchranu rodu schopná všeho.

Pro čtenáře fantasy knih, kteří jsou nároční a potřebují pořádně propracované zápletky, Pláč zavržených předků asi nebude to pravé ořechové. Tíhnete-li k pohádkám, baví vás spíše jemnější varianty těchto příběhů a libujete si v pochmurnosti a temnotě, zkuste ho.

Děkuji eshopu Megaknihy.cz a nakladatelství Ocelot za zpříjemnění červnových dní zajímavým knižním počinem, který si na eshopu můžete pořídit.

Autor: Zápisky jedné knihovnice

Knihovnice tělem i duší.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: