Ztracené klenoty

Se jménem autorky Kirsty Manningové jste se mohli potkat, pokud jste četli její knihu Nefritová lilie, nádherný a dojemný příběh, který vás kromě jiného zavede do Šanghaje za druhé světové války. Její druhá kniha nazvaná Ztracené klenoty má opět rozehrané dvě časové linie a díky jedné z nich se ocitneme v roce 1912.

Kate Kirbyová dostane nabídku napsat článek o pokladu, vědru plném klenotů a drahých kamenů, který byl v roce 1912 nalezen v Londýně. Vůbec by ji nenapadlo, že ji indicie dovedou až k její prababičce Elsie, v jejímž deníku byl nalezen náčrtek jednoho z klenotů. Opět se před námi odvíjí příběh plný tajemství, která budeme s hlavní hrdinkou postupně odhalovat.

Ve vyprávění střídavě sledujeme osudy Kate i její prababičky Essie, a můžu vám říct, pokud se rádi noříte do historických příběhů, kterým nechybí napětí a romantika, zároveň mají i výpovědní hodnotu, protože se dozvíte spoustu nových a zajímavých informací, máte v rukou tu správnou knihu. Kromě tradičních výše zmíněných témat, z nichž těží většina románů tohoto žánru, se seznámíte s atraktivním a blyštivým světem šperků a drahých kamenů a také se podíváte, jak žili irští imigranti, kteří museli bojovat s chudobou . Autorka sice napsala smyšlený příběh, točí se však kolem skutečného pokladu, který byl vykopán ve sklepě v Cheapside.

Mám v oblibě knihy, v nichž se dějové linie vzájemně proplétají a dohromady tvoří spletitý příběh, od kterého se jen těžko odchází, kdy máte možnost sledovat několik odlišných časových období i životů v různých společenských vrstvách, takže můžete srovnávat tzv. „tehdy a teď“

Kirsty Manningová mi už podruhé dokázala, že napsat dobře nakombinovaný příběh pro ni není žádný problém, díky důkladným průzkumům a rešerším je schopná vždy vytěžit maximum z konkrétního historického období, v němž se daná kniha právě odehrává. Doufám, že se v budoucnu dočkáme další knihy, protože ve svém žánru vážně stojí za to a zaujmou především ženy čtenářky napříč věkovým spektrem.

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Metafora, titul zakoupíte na eshopu nakladatelského domu Grada.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s