Design a site like this with WordPress.com
Začít

Ztracené klenoty

Se jménem autorky Kirsty Manningové jste se mohli potkat, pokud jste četli její knihu Nefritová lilie, nádherný a dojemný příběh, který vás kromě jiného zavede do Šanghaje za druhé světové války. Její druhá kniha nazvaná Ztracené klenoty má opět rozehrané dvě časové linie a díky jedné z nich se ocitneme v roce 1912.

Kate Kirbyová dostane nabídku napsat článek o pokladu, vědru plném klenotů a drahých kamenů, který byl v roce 1912 nalezen v Londýně. Vůbec by ji nenapadlo, že ji indicie dovedou až k její prababičce Elsie, v jejímž deníku byl nalezen náčrtek jednoho z klenotů. Opět se před námi odvíjí příběh plný tajemství, která budeme s hlavní hrdinkou postupně odhalovat.

Ve vyprávění střídavě sledujeme osudy Kate i její prababičky Essie, a můžu vám říct, pokud se rádi noříte do historických příběhů, kterým nechybí napětí a romantika, zároveň mají i výpovědní hodnotu, protože se dozvíte spoustu nových a zajímavých informací, máte v rukou tu správnou knihu. Kromě tradičních výše zmíněných témat, z nichž těží většina románů tohoto žánru, se seznámíte s atraktivním a blyštivým světem šperků a drahých kamenů a také se podíváte, jak žili irští imigranti, kteří museli bojovat s chudobou . Autorka sice napsala smyšlený příběh, točí se však kolem skutečného pokladu, který byl vykopán ve sklepě v Cheapside.

Mám v oblibě knihy, v nichž se dějové linie vzájemně proplétají a dohromady tvoří spletitý příběh, od kterého se jen těžko odchází, kdy máte možnost sledovat několik odlišných časových období i životů v různých společenských vrstvách, takže můžete srovnávat tzv. „tehdy a teď“

Kirsty Manningová mi už podruhé dokázala, že napsat dobře nakombinovaný příběh pro ni není žádný problém, díky důkladným průzkumům a rešerším je schopná vždy vytěžit maximum z konkrétního historického období, v němž se daná kniha právě odehrává. Doufám, že se v budoucnu dočkáme další knihy, protože ve svém žánru vážně stojí za to a zaujmou především ženy čtenářky napříč věkovým spektrem.

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Metafora, titul zakoupíte na eshopu nakladatelského domu Grada.

Autor: Zápisky jedné knihovnice

Knihovnice tělem i duší.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: