Design a site like this with WordPress.com
Začít

Všechno je krásné

Amy žije sama v bytě přeplněném vzpomínkami, a to doslova. Amyino obydlí je zaplaveno předměty, které jí připomínají minulost a šťastné chvíle s přítelem a nejlepší kamarádkou. Ale pak se v jejím životě něco změní a zrazená Amy zůstává opuštěná a city projevuje pouze své sbírce. Věci vás totiz zradit nemohou. Poklidné chvíle osamělé ženy naruší stěhování rodiny se dvěma dětmi do sousedního domu a taky městská rada, jíž se nelíbí, že Amy svým sběratelstvím narušuje bezpečí svého okolí…

Román Všechno je krásné se řadí mezi knížky, které čtenáře dokážou chytit za srdce. Byť se na první pohled tváří jako oddechový příběh, ve skutečnosti je sondou do života člověka, který své smutky a trápení utápí v obsesi – konkrétně v chorobném hromadění věcí. Na první pohled tento jev působí romanticky, ale na ten druhý… asi si sami umíte představit, jak to v takovém bytě pak vypadá. Bohužel, člověk, který tomu propadl, to tak vůbec nevidí. Pro Amy jsou nejsou věci jen bezduchými předměty, ale vzpomínkami, do nichž se noří, kdykoliv se necítí komfortně.

V ději se prolíná současnost a Aminy vzpomínky na šťastná léta po boku svých nejbližších. Společně skládáme střípky jejího života a snažíme se porozumět, proč se uzavřela před světem. Autorka velmi citlivě a s pochopením nahlíží do světa člověka se zlomenou duší, kterou je potřeba vyléčit.

Amyin příběh je křehký jako skleněné lahve a květináče, které tvoří část její sbírky. Dojemné čtení s vyústěním, které asi nikdo nečekal, potěší čtenáře, kteří si oblíbili neotřelé hlavní hrdiny, takové, které máme rádi, přestože nezapadají do předem daných škatulek a standardů.

Za recezní výtisk děkuji nakladatelství Cosmopolis, knihu koupíte na eshopu nakladatelského domu Grada.

Autor: Zápisky jedné knihovnice

Knihovnice tělem i duší.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: