Design a site like this with WordPress.com
Začít

Moje neuvěřitelné sestry

Nakladatelství Metafora má báječnou edici nazvanou 7lásky. V ní vycházejí romány, které jsou nejen o lásce, ale především o vztazích mezi lidmi. Výjimkou neni ani počin francouzské autorky Adèle Bréau Moje neuvěřitelné sestry. S Mathildou, Violettou a Louise strávíme nějaký čas v nádherné Provence, kam sestry s rodinami každoročně jezdí na prázdniny na milované rodinné sídlo. Letos to bude jiné, poprvé stráví mladé ženy léto bez otce pouze s matkou. Je třeba zodpovědět spoustu otázek, vyřešit hromadu problémů a hlavně zkoordinovat početnou rodinu plnou dospělých a dětí různých povah a charakterů. Tohle léto bude úplně jiné, než všechny předchozí, rodinná jízda začíná!

Tedy, řeknu vám, tahle knížka je tak francouzská, že víc to už asi nejde. Nejenže z ní čiší správná letní atmosféra slunné Provence, ale je také taková hlučná, jako bývají rodiny ve francouzských komediích. Asi si říkáte, jak může být knížka hlučná, ale ona prostě je. Obsahuje totiž hromadu živelných dialogů mezi postavami, které na vás autorka doslova chrlí, což působí temperamentně, ale vůbec ne rušivě, naopak, děj má díky slovním přestřelkám sester šmrnc.

Současnost se střídá s minulostí, ne chronologicky, ale podle toho, jak se děj točí kolem hlavních postav. Jednou je v popředí Mathilda, podruhé Violetta, pak Louise a nechybí ani jejich matka Jeanne, která se musí vzpamatovat z rány, jíž utrpělo její dlouholeté manželství. Každá ze sester je úplně jiná a do děje vnáší svou osobitost. Třeba vám některá z nich poleze na nervy, jinou si oblíbíte hodně, tak to má být, postavy by měly vyvolávat emoce a nepůsobit ploše a to se Adèle Bréau podle mě povedlo.

Pokud milujete spletité vztahy, hlučné rodiny a libujete si v odkrývání rodinných tajemství a lží, určitě se vám Moje neuvěřitelné sestry budou líbit. Zabývají se různými tématy, které hýbou společností, některé z nich jsou stále ještě tabu nebo se o nich lidé bojí mluvit.

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Metafora, knihu pořídíte na eshopu nakladatelského domu Grada.

Autor: Zápisky jedné knihovnice

Knihovnice tělem i duší.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: