Design a site like this with WordPress.com
Začít

Nefritová lilie

Dvě časové roviny, dvě hlavní hrdinky, jedno rodinné tajemství, spouta lásky, bolesti a strádání, to je Nefritová lilie, výpravný román, který nás zavede do daleké a exotické Šanghaje i nespoutané Austrálie. Na první pohled spolu obě destinace nemají moc společného, dohromady tvoří výpravný rodinný příběh.

V roce 2016 se pracovně vytížená Alexandra vrací domů do Austrálie, aby byla podporou své babičce Romy, která se musí vyrovnat s faktem, že její milovaný manžel Wilhelm, Alexandřin dědeček umírá. Alexandra, kterou prarodiče po smrti rodičů vychovali, má na svou maminku jedinou vzpomínku – přívěšek v podobě nefritové lilie. Po dědečkově smrti odjíždí do Šanghaje, aby poodhalila roušku rodinného tajemství. Právě tam z Rakouska utekla Romy s rodiči, aby unikli zlu v podobě nacistů. Romy se seznámí s Li, která touží po jediném – dobýt umělecký svět Šanghaje. Válka je však neúprosná a drtí všechno, i přátelství děvčat, aby za sebou nechala nejen zpustošený svět, ale především zlomená srdce lidí a zpřetrhaná pouta vztahů.

Kirsty Manningová napsala jeden z nejdojemnějších románů o lidech zmítaných válečnými útrapami. Během čtení si člověk uvědomí, jak automaticky vnímá to, že se má dobře, má co jíst a střechu nad hlavou. V historické linii sledujeme strastiplnou a bolestnou cestu rodiny Bernfeldovy z nacisty okupovaného Rakouska za vidinou lepších zítřků. Bohužel se válka nevyhnula ani Asii a Romy i její rodiče jsou opět nuceni bát se o své životy.

Obě dějové linie se krásně proplétají, stejně jako osudy hlavních postav, jejichž svět zahaluje rodinné tajemství, které, jste-li pozorní čtenáři, možná odhalíte ještě před vyústěním příběhu, ale stejně vás dojme a přinutí k přemýšlení, co všechno je člověk ve jméně lásky a rodiny obětovat.

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Metafora, knihu zakoupíte na eshopu nakladatelského domu Grada.

Autor: Zápisky jedné knihovnice

Knihovnice tělem i duší.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: