Design a site like this with WordPress.com
Začít

Tři ženy pana Wrighta

Byl jednou jeden muž a ten měl tři ženy. Najednou. Tedy, ne, tak jak to vyznívá, za co mě máte? :))) Pan Wright má tři paralelní vztahy. Jak to stíhá? Přečtěte si to, budete koukat. Můžu vám jen říct, že má „velké štěstí“, že může v rámci zaměstnání cestovat, díky tomu se mu daří mistrně proplétat mezi dvěma!!! manželkami a snoubenkou.

Holly žije v dlouholetém manželství s Jackem, mají spolu tři děti, krásný dům a dobře rozjeté pracovní kariéry. Jessica je zamilovaná do Jonathana, s nímž spolupracuje na velkém projektu. Je šťastná, a ještě víc bude, protože si svého miláčka právě vzala za muže. A Lark? Pro tu je Trip nejen investorem do jejího projektu deskových her, ale také vášnivým milencem, trochu tajemným mužem a čerstvým snoubencem. Svět tří žen je zalitý sluncem, ale znáte to, někdy stačí trefná poznámka pronesená jen tak mimochodem a na problém je zaděláno. Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne.

Linda Keir napsala román, který je lehce předvídatelný, pokud si spojíte dvě a dvě dohromady. Název Tři ženy pana Wrighta a anotace vás nenechají na pochybách, jak se věci mají, ale to vůbec nevadí. Mě osobně velmi zajímalo, jak se dá takový život vést. Ono to totiž dlouho nejde, to je jasné, zejména, máte-li partnerských vztahů víc, než jeden.

Během čtení, kdy máte možnost sledovat vývoj situace v paralelních vztazích Jacka/Jonathana/Tripa, si můžete položit otázku, jak byste se v takové situaci zachovali vy? Dokázali byste žít jako pan Wright? Nebo byste jako podváděný partner poznali, že něco není v pořádku?

Tím, že už tušíte, jaké „překvapení“ na vás čeká, co se obsahu týče, nečekají na vás žádné šoky. Příběh si prostě plyne, nemá žádný extra jiskřící náboj, co se dramatičnosti týče, přesto občas zatajíte dech, to když už to vypadá, že to na pana Wrighta co nevidět praskne. Dramatického finále se samozřejmě dočkáte, autorka děj završí zajímavým vyústěním.

Bavilo mě být pozorovatelkou a sledovat, jak se i sebevědomé ženy nechají utáhnout na vařené nudli, opít rohlíkem, prostě nechat ošálit charismatickým mužem bez charakteru. Linda Keir rozehrála trojhru s psychologickým nábojem. Tři ženy pana Wrighta je společensky laděný, leč do mezilidských vztahů trefně sondující román, který i přesto, že není příliš akční, dokáže čtenáře udržet v napětí.

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Metafora, knihu zakoupíte na eshopu nakladatelského domu Grada.

Autor: Zápisky jedné knihovnice

Knihovnice tělem i duší.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: