Christina

Máme tady další počin Stephena Kinga nazvaný Christina. Ale pozor, nejedná se o příběh, v němž by figurovala ženská postava, Christina je totiž jméno auta. Starý odrbaný Plymouth doslova a do písmene uhrane středoškoláka Arnieho, který udělá všechno pro to, aby svůj vysněný vůz vlastnil, i za cenu toho, že se to nebude líbit rodičům a nadšený nebude ani jeho nejlepší kamarád Dennis…

No wau, wau, wau. Zdálo by se, že se Christina tváří jako ryze chlapské čtení, protože auto a tak, ale opak je pravdou. Pro mě to byla premiéra, zrovna tuto knížku jsem nikdy předtím nečetla, takže jsem byla hodně zvědavá. A výsledek? Nadšení, a to velké. Arnieho auťák mě stejně jako své pasážery nabral, ujel se mnou ďábelskou cestu a pořádně vyšťavenou vyplivl až na konci.

Tentokrát autor zvolil zajímavé prostředí, děj situoval mezi studenty střední školy. Je konec sedmdesátých let, skupina Styx si zatím jen nesměle prodírá cestičku mezi hudební legendy, když Dennis s Arniem spatří Christinu a netuší, že jejich život nabere otáčky rychlejší než tachometr na nejnaspídovanějším závoďáku…

Je fakt, že King ani v této knize neubral ze své rozmáchlé ukecanosti a Christinu si tak „pojistil“ na úctyhodných 512 stran, které i přesto odsýpají a mírnou rozvláčnost vám dokonale vynahradí poslední třetina, která má spád a sviští jako kola Christiny, v některých úsecích ďábelské knižní jízdy jsem zapomněla i dýchat!

Spisovatel si vyhrál s atmosférou románu, v níž dominují proměny Arnieho osobnosti, kdy sledujeme, jak se z tichého a nenápadného chlapce stává běsnící magor. Jo, tohle autíčko s vámi udělá divy! Christina se nese v mysteriózním tónu, King používá poměrně sugestivní popisy, jejichž představivost zvyšuje lehké pohrávání s duchařinou. Prostě tohle budete hodně vnímat.

V závěru na vás čeká grandiózní, téměř filmové finále, od něhož je těžké odejít, třeba jen uvařit si čaj, natolik vás to pohltí.

Za mě je tento Kingův počin dynamický, sviští jako dobře seřízený stroj – no tak dobře, jako auto, které vám dal do kupy váš oblíbený servisák.

Pohonné hmoty šplhají vzhůru a výšek se vůbec nebojí, ale vy se chcete projet – není nic snazšího, než sednout s Arniem a Dennisem do Christiny a pořádně to rozjet, ať kola sviští.

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Beta, knížku pořídíte na eshopu.

Autor: Zápisky jedné knihovnice

Knihovnice tělem i duší.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Vytvořte vlastní web s WordPress.com
Začít
%d blogerům se to líbí: