Design a site like this with WordPress.com
Začít

Příhody včeličky Emičky

Že jsou včely důležité, to víme, bez nich by příroda nefungovala. Jak to funguje ve včelím úle, co všechno včelky umí a čím jsou nám a přírodě celkově prospěšné, se děti dozví v půvabné publikaci spisovatelky Lenky Jakešové. Příhody včeličky Emičky jsou skvělou volbou pro holky i kluky, kteří se s bzučícím světem chtějí seznámit blíž.

Průvodcem je malá včelka Emička. Spolu s ní děti poznají, jaké to je, žít v bzučícím úle. Že mají včelky neustále něco na práci, musí krmit miminka, naučit se tančit, čistit buňky, hlídat česno… že nevíte, co je česno? Začtěte se do knížky a zjistíte to.

Příhody včeličky Emičky jsou určené malým dětem od čtyř let, které už mají nějaké povědomí o tom, jak to v přírodě chodí. Příjemnou hravou formou jim autorka přiblíží rušný úl s pilnými obyvateli. Lenka Jakešová je bývalou učitelkou ve školce a z textu je to znát. Píše velmi mile s ohledem na malé posluchače, kterým budou knížku určitě předčítat rodiče. Zároveň klade důraz na nenásilné učení a vstřebávání informací, s čímž pomáhá šikovná průvodkyně Emička.

Na konci každé kapitoly jsou tři jednoduché otázky, na které děti odpovídají a tak si své znalosti ještě více umocňují. Protože se Lenka Jakešová zabývá také skládáním písniček a textů, nechybí ani básničky doplněné pohybovou aktivitou. Děti (i rodiče nebo paní učitelky) se po přečtení protáhnou a zacvičí si.

Knížka Příhody včeličky Emičky v sobě spojuje půvabné vyprávění s poučením formovaným tak, že mu snadno porozumí i ti nejmenší. Emičku si užijí nejen prckové se svými rodiči či prarodiči, ale díky přidané hodnotě – k pohybu směrovaným básničkám je vhodná i pro kolektivy mateřských škol, kde se dá její potenciál široce využít.

My jsme se o tom, jak to u včel chodí, dozvěděli dost, zacvičili si a hezky si o včelkách popovídali. Doporučujeme všem malým zvídavým milovníkům přírody a všetečných otázek ohledně života kolem nás.

Za knížku děkujeme spisovatelce Lence Jakešové, pořídit si ji můžete na autorské stránce.

Autor: Zápisky jedné knihovnice

Knihovnice tělem i duší.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: