Letní sázka

January je autorkou romantických knížek, August zase píše klasciké romány s vážnějším podtónem. Kdysi se znali, a mohlo z toho být i mnohem víc, ale jejich cesty se, jak už to na vysoké bývá, rozešly. Vlastně by se asi už nikdy nepotkali, kdyby January neodjela k Michiganskému jezeru, kde leží dům, který jí odkázal otec. January se potýká s protichůdnými pocity, teskní po zemřelém rodiči, zároveň v ní kypí zlost, protože její otec nežil tak, jak si January celé roky myslela. Když potká Augusta, který je shodou okolností jejím novým sousedem, zrodí se mezi nimi nové, křehké pouto a taky sázka – ani jeden si totiž neví rady se svým novým románem, proto se vsadí, že napíšou příběhy ve stylu toho druhého. Gus si pohraje s romantickým šťastným koncem a January napíše silný román ve stylu klasických amerických autorů. Cíl je jasný, napsat knihu a zůstat přáteli, bez jediného náznaku lásky. Takových plánů už tady bylo, že?

Letní sázka se prvoplánově tváří jako lehké prázdninové čtivo k vodě. Anotace k těmto myšlenkám přímo vybízí, ale opak je pravdou. Příběh se nese v lehce romantickém a humorném duchu, ale skrývá vážnější podtón. January je sice autorkou knížek se šťastnými konci, ale její život takový není. Jiný směr nabral v okamžiku, kdy otevřela dveře do zděděného domu. I když s January a Gusem prožijete zábavné okamžiky plné smíchu i milostného jiskření, přesto budete mezi řádky sledovat, jak se mladá spisovatelka mění a dozrává.

Hledáte-li příběh s myšlenkou, netuctové, přesto ne příliš náročné čtení, u kterého si odpočinete a zároveň i popřemýšlíte nad tím, jak vás může život formovat a směrovat, zkuste příjemnou záležitost Emily Henryové. Potěší čtenářky mladší i ty, které už si v životě leccos prožily.

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Metafora, knížku koupíte na eshopu nakladatelského domu Grada.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s