Design a site like this with WordPress.com
Začít

Víno a čáry

Máte rádi víno? Můj nápojový favorit to není, přesto jsem neodolala knížce, které se kolem něj točí. Luanne G. Smithová napsala kouzelnou romanci, s níž se dostanete nejen na francouzské vinice, ale hlavně do pohádky. Nevěříte?

Elena je vinná čarodějka. Ne, že by něco provedla, vinná je, protože… prostě víno. Elena se po sedmi letech vrací na vinici v Chanceaux, kde žila se svou mentorkou, jíž láskyplně nazývala grand-mère – babička. Těch sedm let strávila díky kletbě v těle ropuchy, jak se dozvíte hned v úvodu. Když se vrátí ke grand-mère, zjistí, že se spousta věcí změnila. Vinice je prodaná a její bývalý snoubenec je ženatý s jinou. Elena se dozví, že nový majitel Jean-Paul má v úmyslu oprostit se od starých metod zahrnující kouzla vinných čarodějek a chce vyrábět víno modernímí způsoby, v nich figuruje věda a technika. Elena se snaží Jeana-Paula přimět, aby se vrátil k tradiční výrobě a zároveň chce zjistit, kdo stojí za jejím prokletím.

Víno a čáry můžeme směle zařadit mezi fantasy romance, i když magická linie tu romantickou přebíjí. Uvidíme, co si spisovatelka připravila do dalších dílů, jedná se totiž o první díl série, proto možná zůstala milostná linka lehce v pozadí.

Oceňuji celkový námět, využití vinných čarodějek je zajímavý a neotřelý nápad. Celkově příběh působí pohádkově, ale nemusíte se bát, je to příjemná pohádka pro dospělé. Ruku na srdce, kdo by v dnešní době netoužil občas uniknout realitě všedních dní a prožít něco magického? S Elenou můžete, směle do toho.

Elena je temperamentní dívka, která dříve jedná než přemýšlí, takže je jasné, že ji čeká spousta dramatických chvil, dostane se do vězení, bude bojovat proti předsudkům i nenávisti jiné ženy.

Možná je toho na tento příběh v některých chvílích až příliš, přesto plyne v lehkém pomalejším tempu, které se stupňuje při vypjatých scénách, do nichž autorka vložila i špetku humoru.

Jak jsem napsala výše, Víno a čáry je pohádkový příběh, v němž se mísí reálný svět současné Francie s čarovnou magií. A když k této kombinaci přidáme ještě víno, máte o příjemnou knižní zábavu postaráno, aniž by vás bolela hlava. 🙂 Tak si pojďte společně s Elenou trochu začarovat a na chvíli zapomenout na stereotyp a rutinu.

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Cosmpolis, knihu koupíte na eshopu nakladatelského domu Grada.

Autor: Zápisky jedné knihovnice

Knihovnice tělem i duší.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: