Láska ve světě lichých ponožek

Alici můžeme považovat za perfekcionistku. Čísla jsou její život, všechno má srovnané podle pravidel, všude chodí včas. Právě se přestěhovala do Paříže, kde si hledá práci. Je napůl Francouzka, napůl Američanka, za sebou má úspěšnou kariéru v bankovnictví. V Paříži jí nabídnou práci v právě rozjíždějícím se start-upu, jehož provozovatelé vyvíjejí novou aplikaci na spárování lichých ponožek. Zní vám to jako něco ztřeštěného? Mně původně taky, čekala jsem bláznivou romantickou knižní komedii, ale to, co jsem ve finále dostala, předčilo veškerá má očekávání. V dobrém, samozřejmě.

Další počin z edice 7lásek z produkce nakladatelství Metafora má „na svědomí“ Marie Vareilleová, od níž jsem četla i její předchozí Někdy je hezké, že mě miluješ, v němž vsadila na vztah mezi dvěma dobrými kamarádkami. Tentokrát jde pouto sourozenecké. Alice měla sestru Scarlett, nespoutanou rebelku, talentovanou zpěvačku, která zemřela velmi mladá, na slibném počátku hudební kariéry. Alice, která byla o necelý rok starší, se s tím nikdy nevyrovnala, pro Scarlett byla vždy oporou a přístavem, protože matka dávala mladší dcerce až příliš důrazně najevo, že nebyla plánovaná a že otec rodinu opustil. Ale traumat a tajemství, jež Alici tíží, je mnohem víc, start-up navíc stagnuje a nevydělává. Na Alici je toho docela moc, k tomu ještě bolavé vzpomínky na milovanou sestru…

Do této knížky jsem se zamilovala. Takovou jsem ji vůbec nečekala, hodně příjemně mě překvapila. V příběhu sledujeme střídavě Alicinu současnost v Paříži a prostřihy do jejího terapeutického deníku, který si vedla a jehož prostřednictvím poznáváme zblízka Alicinu minulost. Nechci příliš prozrazovat, protože jsem v určitém dějovém zlomu zjistila, jak mi střípky z jejího života, které jsem původně přešla bez většího zamyšlení, krásně zapadly do kontextu. Geniální.

Láska ve světě lichých ponožek je nádherný, melancholický příběh s přesahem a velkým překvapením. Zpočátku se jeví jako lehčí četba, zasmějete se, je vám jasné, že musí přeskočit i nějaká ta jiskřička, když jde o romantiku, ale pak… Na férovku přiznávám, že jsem si musela vzít kapesník. Alicin životní příběh ve mně rezonuje ještě teď.

Máte-li rádi romantické příběhy, které vám dají ještě něco navíc, zkuste i tento, určitě budete příjemně překvapeni.

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Metafora, knížku najdete na eshopu nakladatelského domu Grada.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s