Jak se dědí tajemství

Olivie Shawová žije v americkém San Francisku a živí se jako recenzentka jídla. Po smrti matky zjistí, že zdědila letité panství v Anglii a k tomu i šlechtický titul. Olivie je překvapená, o matčině předchozím životě nevěděla skoro nic bližšího. Odjíždí do Anglie, aby zjistila, na čem je. Chce vyřídit záležitosti kolem dědictví a vrátit se zpátky do Států, kde na ni čeká snoubenec, ale postupně se do starého domu zamiluje. Ale kolem ní jsou lidé, kterým se její aktivity vůbec nelíbí, Olivie pátrá po matčině minulosti a odhaluje tajemství, která měla na věky spát…

Román Jak se dědí tajemství je určen všem romantickým duším, které milují staré domy i rodinná tajemství a rádi se noří do spletitých vztahů mezi lidmi. Příjemná oddechovka obsahuje všechny náležitosti, které by román pro ženy měl mít. Najdete v něm romantiku, pátrání po rodinných tajemstvích a především emoce. V příběhu promlouvá ich-formou přímo Olivie, jste svědky široké škály pocitů, které ji provází – trápí se pochybami, jestli zvládne rekonstrukci panství, lomcuje jí vztek, protože ji zklame blízký člověk, a její srdce zahoří i milostným vzplanutím.

Barbara O’Nealová si dala velmi dobře záležet na popisech prostředí. Vystihla krásu a nespoutanost anglické krajiny, zejména svérázného venkova, kde velmi často prší, přesto byste tam rádi strávili čas a nechali se okouzlit nádhernými zahradami a starými majestátními domy. Historie Británii provázala s Indií, což poznáte i v knížce – Olivie se seznámí se členy rodiny s indickými kořeny a jako správný food kritik musí ochutnat jídla typická pro tento národ. A věřte, že po přečteční budete mít na nějakou indickou dobrotu chuť, tak sugestivně jsou popsány.

Olivie je Američanka, která se ocitne v Anglii – obě země spojuje stejná řeč, ale jak víme, přízvuk a některá slova se od sebe liší. Oliviina americká angličtina je v překladu pojata ve stylu naší obecné češtiny, poznáte to hlavně na koncovkách přídavných jmen. Pokud jste zvyklí mluvit spíše spisovně, tak vám to bude, stejně jako mně, trochu tahat uši.

Pojďte spolu s Olivií pátrat v minulosti rodiny, která ukrývá tajemství, nahlédněte do jednoho starého domu, jehož genius loci si vás podmaní a vychutnejte si dobré jídlo v románu, který je ideálním společníkem pro chvíle, kdy si chcete přečíst něco nenáročného, ale zároveň podmanivého.

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Metafora, knížku najdete na eshopu nakladatelského domu Grada.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s