Design a site like this with WordPress.com
Začít

Můj africký příběh

Hana Hindráková je autorkou několika knih, jejichž děj situovala do prostředí exotické, leč pro cizince mnohdy nevyzpytatelné Afriky. Přiznám se, i když mám její romány v merku, u nás se dost půjčují, ještě jsem se k nim z časových důvodů nedostala. Přesto jsem kývla na autorčinu nabídku přečíst si Můj africký příběh, v němž shrnuje veškeré své prožitky z Keni. Zajímalo mě, jak se tam dostala, co ji vedlo k cestování a inspirovalo ke psaní. To vše jsem dostala a navíc mám ještě větší motivaci pustit se do ostatních knížek.

Své keňské prožitky Hana Hindráková vměstnala do „pouhých“ 176 stránek, ale můžete si být jistí, že se jedná o hutné čtení našlapané adrenalinem. Pro ty znás, kteří si o dobrodružství raději čtou, než aby ho prožívali osobně, je to velmi příjemná možnost, jak se do cizích a exotických destinací dostat a nemuset se hnout z gauče, kde máme knížky, deku a čaj. 🙂

Autorka přibližuje svou cestu za životním snem. Nejprve se angažovala jako dobrovolnice, aby po pár letech tuto činnost uložila k ledu – proč? O tom se v upřímné osobní zpovědi dozvíte a budete možná překvapeni, jak pomoc rozvojovým zemím funguje a že není vše jednoduché a přímé, jak by se na první pohled zdálo.

V knize najdete také rady pro cestovatele, kteří se do Afriky chystají a zemi vůbec neznají. Nástrahy mohou číhat všude – na letišti, v přírodě nebo i ve městě. Autorka čtenáře seznámí také se svými knížkami, pokud jste je nečetli, vůbec nevadí, dozvíte se „zákulisní drby“ každého z nich, jak vznikaly, co bylo podnětem a jak klikatá mnohdy byla cesta k vydání.

Samotné africké zážitky jsou hodně intenzivní. Hana Hindráková píše v ich-formě, takže máte pocit, že bok po boku spolu s ní dýcháte horký keňský vzduch, pohybujete se mezi obyvateli ghett, která se po setmění mění v nepřátelské území a bojujete se zdravotními problémy, které spisovatelku málem stály život. Místy se mi opravdu tajil dech, natolik je její vyprávění intenzivní, s nádechem nebezpečí, přitom si zachovává věcnost a nadhled.

Velmi zajímavou kapitolou je povídání o vzniku dosavadních románů Hany Hindrákové, plánování cest a také život v lockdownu, který obrátil její osobní i profesní život naruby, přesto se dokázala přizpůsobit a být flexibilní a akční.

Knížku doporučuji všem čtenářům románů Hany Hindrákové, kteří svou oblíbenou spisovatelku poznají v osobnější rovině, stejně jako milovníkům Afriky, adrenalinového cestování a neotřelých prožitků.

Za knížku k recenzi děkuji autorce Haně Hindrákové. Knížku si můžete pořídit přímo na webu spisovatelky, stejně jako zajímavé dárky s vůní exotiky.

Autor: Zápisky jedné knihovnice

Knihovnice tělem i duší.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: