Design a site like this with WordPress.com
Začít

Pasažér 23

Policejní psycholog Martin Schwartz přišel před pěti lety o manželku a syna během plavby na luxusní lodi. Od té doby se žene do akcí bez ohledu na vlastní život, na ničem už mu nezáleží. Jednoho dne mu však zavolá excentrická spisovatelka, že na lodi, na níž se plaví, byla nalezena pohřešovaná dívka a v rukou měla medvídka, který patřil jeho synovi. Martin se vydává na loď, aby záhadě přišel na kloub a vypátral, co se vlastně stalo teď i před lety.

Sebastian Fitzek je pro čtenáře zárukou, že se k nim dostane opravdu kvalitní čtení v žánru psychothrilleru. Autor je totiž znám rafinovaným stylem psaní a propracovanými zápletkami. A to doslova, protože u něj totiž nikdy nevíte, na čem jste.

Opět na nás čeká adrenalinová jízda a tentokrát k tomu máme i speciální prostředí – luxusní loď. To zní lákavě, ale zároveň trochu klaustrofobicky. Přece jen, strávit několik týdnu v krásném, leč trochu stereotypním prostředí, odkud se ven jen tak, či vlastně vůbec, nedostanete, pokud loď zrovna nekotví v přístavu, není jednoduché.

Fitzekovo vyprávění působí zpočátku dost chaoticky, přiznám se, že jsem se v ději vracela několikrát zpátky a některé odstavce četla i dvakrát. Do děje vypustil mnoho postav, které spojuje loď a také zločin. Jaký? Nebudu prozrazovat, ono totiž v té změti událostí, které se pak na konci spletou v zajímavě pojaté vyústění celého příběhu, by to byla škoda.

Myslím, že zrovna u tohoto autora je zbytečné příliš podrobné rozebírání jeho románů, aby se neprozradila stěžejní zápletka nebo důležitý střípek, který by mohl napovědět víc, než by se slušelo.

Pokud tvorbu Sebastiana Fitzeka znáte, přijdete si na své i tentokrát, Pasažér 23 je stejně výborný, napínavý a hlavně nepředvídatelný jako jeho předchozí knížky. A pokud je tento počin první, který čtete, ani vy zklamáni nebudete, zejména pokud si libujete v příbězích plných náznaků, odboček a cestiček, které k cíli vedou pořádnými oklikami.Já jsem si po přečtení kladla jedinou otázku – kam na nápady a zápletky autor chodí, protože nabízí další šílenou a vůbec ne nudnou adrenalinovou jízdu.

P. S. Nezapomeňte si přečíst i závěrečné Fitzekovo slovo ke čtenáři, stojí – jako vždycky – za to.

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Anag, na jehož eshopu si titul můžete pořídit.

Autor: Zápisky jedné knihovnice

Knihovnice tělem i duší.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: