Román z pokoje 128

Anne-Lise si pronajme pokoj č. 128 v bretaňském hotelu. Hodlá v této nádherné části Francie strávit dovolenou. Jaké je její překvapení, když v nočním stolku najde zapomenutý rukopis knihy a v něm navíc ještě adresu? Velké, co si budeme povídat. Román si přečte a je nadšená, protože ji jedinečnost textu naprosto uhranula. Ale rukopis je nedokončený a Anne-Lise zajímá proč a vůbec všechno kolem něj. Posílá ho na uvedenou adresu a k jejímu překvapení se jí autor díla ozve. Je jím Sylvester, který tvrdí, že rukopis ztratil už před více než třiceti lety. Činorodá žena neváhá a rozjíždí k autorově nevoli velké pátrání, aby zjistila, jak se do hotelového pokoje dostal. Co myslíte, budeme překvapeni?

Román z pokoje 128 je psán celý v dopisech. Milujete-li tento způsob, stejně jako já, zatetelí se vám srdce blahem. A pozor! I když se pohybujeme v jedenadvacátém století, v knize nezakopnete o jediný mail, sms či internetovou konverzaci, vše se vede pěkně postaru. Dopisní papír a píšeme! Žádné wtf, omg, njn, jj, ale poctivé dopisy, to znamená úplná slova, rozvité věty, v nichž se skrývá mnoho moudrých myšlenek.

Mezi kým se konverzace v dopisech odehrává? Pošta putuje mezi Anne-Lise a Sylvesterem, její nejlepší přítelkyní Maggy a na ně se postupně nabalují osoby, jejichž životy tajemný rukopis protnul.

Tahle knížka není z těch, které byste zhltli na posezení, byť tomu ji k tomu menší rozsah stran předurčuje. Její kouzlo tkví právě v oněch dopisech, jenž jsou jedním slovem nádherné. Doporučuji zpomalit a vychutnat si každé písmeno, slovní spojení, každou větu, za což patří dík překladatelce Haně Davidové, jíž se podařilo zachovat krásu textu a hlavně francouzský šarm, který čiší z každé stránky.

Tajemný rukopis a čilá korespondence několika lidí, z nichž někteří by se díky pátrání nikdy nepotkali, rozvíjí také jejich životní osudy. Jak žije Anne-Lise? Proč je Sylvester bručoun a nelíbí se mu, co se s jeho literárním dítkem děje? A co si v sobě nese Maggy?

Cathy Bonidan napsala nádherný komorní příběh, který otevře srdce každého milovníka knih a zadrnká na strunu všem romantickým duším. Pokud hledáte něžnou poklidnou knižní lahůdku, Román z pokoje 128 se přímo nabízí. Je dalším v řadě povedených titulů edice 7lásky nakladatelství Metafora.

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Metafora, knížku pořídíte na eshopu nakladatelského domu Grada.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s