Design a site like this with WordPress.com
Začít

Román z pokoje 128

Anne-Lise si pronajme pokoj č. 128 v bretaňském hotelu. Hodlá v této nádherné části Francie strávit dovolenou. Jaké je její překvapení, když v nočním stolku najde zapomenutý rukopis knihy a v něm navíc ještě adresu? Velké, co si budeme povídat. Román si přečte a je nadšená, protože ji jedinečnost textu naprosto uhranula. Ale rukopis je nedokončený a Anne-Lise zajímá proč a vůbec všechno kolem něj. Posílá ho na uvedenou adresu a k jejímu překvapení se jí autor díla ozve. Je jím Sylvester, který tvrdí, že rukopis ztratil už před více než třiceti lety. Činorodá žena neváhá a rozjíždí k autorově nevoli velké pátrání, aby zjistila, jak se do hotelového pokoje dostal. Co myslíte, budeme překvapeni?

Román z pokoje 128 je psán celý v dopisech. Milujete-li tento způsob, stejně jako já, zatetelí se vám srdce blahem. A pozor! I když se pohybujeme v jedenadvacátém století, v knize nezakopnete o jediný mail, sms či internetovou konverzaci, vše se vede pěkně postaru. Dopisní papír a píšeme! Žádné wtf, omg, njn, jj, ale poctivé dopisy, to znamená úplná slova, rozvité věty, v nichž se skrývá mnoho moudrých myšlenek.

Mezi kým se konverzace v dopisech odehrává? Pošta putuje mezi Anne-Lise a Sylvesterem, její nejlepší přítelkyní Maggy a na ně se postupně nabalují osoby, jejichž životy tajemný rukopis protnul.

Tahle knížka není z těch, které byste zhltli na posezení, byť tomu ji k tomu menší rozsah stran předurčuje. Její kouzlo tkví právě v oněch dopisech, jenž jsou jedním slovem nádherné. Doporučuji zpomalit a vychutnat si každé písmeno, slovní spojení, každou větu, za což patří dík překladatelce Haně Davidové, jíž se podařilo zachovat krásu textu a hlavně francouzský šarm, který čiší z každé stránky.

Tajemný rukopis a čilá korespondence několika lidí, z nichž někteří by se díky pátrání nikdy nepotkali, rozvíjí také jejich životní osudy. Jak žije Anne-Lise? Proč je Sylvester bručoun a nelíbí se mu, co se s jeho literárním dítkem děje? A co si v sobě nese Maggy?

Cathy Bonidan napsala nádherný komorní příběh, který otevře srdce každého milovníka knih a zadrnká na strunu všem romantickým duším. Pokud hledáte něžnou poklidnou knižní lahůdku, Román z pokoje 128 se přímo nabízí. Je dalším v řadě povedených titulů edice 7lásky nakladatelství Metafora.

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Metafora, knížku pořídíte na eshopu nakladatelského domu Grada.

Autor: Zápisky jedné knihovnice

Knihovnice tělem i duší.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: