Design a site like this with WordPress.com
Začít

Pod dohledem

Melville Heights. Tam by chtěl žít každý! Poklidná krásná čtvrť v Bristolu působí jako ideální místo k rodinnému životu. Ale je tomu opravdu tak? Co se skrývá pod slupkou idylky?

Joey Mullenová se s manželem nastěhuje ke svému bratrovi, který se svou introvertní manželkou čeká rodinu. Pro Mullenovy je to jen přechodná štace než se zmůžou na vlastní dům, ale mezi tím se Joey doslova zblázní do svého charismatického souseda Toma Fitzwilliama, ředitele místní školy. Fitzwilliamův náctiletý syn Freddie je zase pečlivým pozorovatelem veškerého dění v okolí a na mušce má i Joey. Ve čtvrti bydlí také Jenna, která má pocit, že s ředitelem Fitzwilliamem není všechno v pořádku, její matka zase trpí stihomamem a za podezřelé považuje úplně všechno a všechny… Docela zajímavá skupinka, není-liž pravda? Jak je u románů Lisy Jewell zvykem, není všechno takové, jak na první pohled vypadá. Věřte, že vás Lisa Jewell překvapí.

Román Pod dohledem se řadí mezi psychologické thrillery, v nichž se vše točí kolem vzájemných vztahů mezi hlavními aktéry. Do děje vstoupíme v okamžiku, kdy jen nalezeno mrtvé tělo. Komu patřilo, kdo vraždil a proč? Autorka záměrně nechává dost viditelné stopy, podle nichž vás vede po určité cestě, ale otázkou, je, zda správným směrem. A nebyl by to správný thriller, kdyby bylo vše jasné od počátku. 🙂

Už ve svých předchozích knihách mi autorka dokázala, že umí napsat napínavý příběh s dramatickými prvky, v němž prim hrají vztahy rodinné. Tady se zaměřila na komunitu lidí žijící v jedné čtvrti. Začátek je trochu rozvláčnější, protože poznáváte jednotlivé aktéry příběhu a děláte si svůj vlastní názor, ale pak děj postupně graduje a nabírá na obrátkách.

Pro mě je Lisa Jewell jednou z nejlepších spisovatelek svého žánru, která umí zaujmout námětem i propracovanou zápletkou, zároveň je velmi všímavou pozorovatelkou lidských charakterů, což umí ve svých knihách zúročit a napsat postavy, které působí plasticky.

Opět nechybí dramatické finále a vyústění, které asi čekat nebudete. A pokud si stejně říkáte, že už jste podobných knih četli mraky – já taky a přesto mě to baví – a nic vás nepřekvapí, tak konečný epilog asi určitě. Je napsán tak, že budete uvažovat, jak to autorka myslela, ale pokud umíte číst mezi řádky, tak to bude hračka. 😉

Psychothriller Pod dohledem doporučuji všem, kteří milují spletité příběhy s psychologickou zápletkou. Já osobně se těším, až se začtu do dalšího kousku z pera Lisy Jewell.

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Cosmopolis, titul můžete koupit na eshopu nakladatelského domu Grada.

Autor: Zápisky jedné knihovnice

Knihovnice tělem i duší.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: