Design a site like this with WordPress.com
Začít

Poslední slova

Už potřetí se českým čtenářům představuje Linda Green. V produkci nakladatelství Bookmedia a Knihcentrum.cz vychází její novinka Poslední slova. Knížka, která se na první pohled tváří jako typický psychothriller, v sobě skrývá rodinné tajemství, které můžete odhalit spolu s hlavní hrdinkou Nicole. A možná i vám i slza ukápne, stejně jako se to stalo mně.

Nicolina babička Betty ví, že se její pozemská pouť chýlí ke konci. Je se vším smířená, svou vnučku poprosí jen o jedno – aby dohlédla na její děti na konci zahrady. Zmatená Nicole netuší, co má babička na mysli, její matka celou věc odmávne rukou, že Betty už byla stará a mluvila z cesty. Jenže pak mladší Nicolina dcerka při hraní najde kousek drobné kůstky. A nejedná se o pozůstatek víly, jak si holčička myslela… Nicole si vybaví babiččina slova a snaží se přijít záhadě na kloub navzdory matčině odporu. To, co se jí podaří rozpoutat, rozmetá její rodinu doslova na kousky. Tajemství, které mělo zůstat pohřbené hluboko, zasáhne všechny. Nicola otevřela Pandořinu skříňku a je jasné, že nic už nebude jako dřív.

Linda Green mi už svou předchozí knihou Až tady nebudu dokázala, že umí napsat příběh, který zaujme námětem i stylem. Nechybí napětí a postupné odhalování pravdy, která překvapí. A to u tohoto žánru chceme vždycky.

Poslední slova nejsou výjimkou. Spolu s Nicole, jejíž dějová linie je vedená v ich-formě, rozplétáme bolestné tajemství, které se nikdy nemělo dostat ven. Tato část je prokládána dvojími dopisy z minulosti. Jakou roli v příběhu hrají?

V tomto příběhu má hlavní roli tajemství a neméně důležitá je také rodina a její soudržnost. Linda Green si všímá různých aspektů, které mohou přispět k semknutí rodiny, nebo naopak pevná pouta rozklížit. Nicole má fungující rodinu, ale píchnutí do vosího hnízda započn naleptávat její základy. Autorka nastiňuje problémy rodičů a dětí, které se v určitých situacích cítí nejisté. Hledání pravdy může napáchat velké škody a podepsat se nejen na hlavních aktérech, ale i na jejich blízkých. Právě tento jev autorka v knize rozebírá. Nicoliny děti se stávají objektem zájmu a někdy ne příliš vhodných poznámek svých spolužáků.

Román Poslední slova se tváří jako psychothriller, ale v jádru se jedná o rodinný příběh, v němž jde především o to, jak se rodina dokáže vyrovnat s traumaty z minulosti. Zápletka je dobře vystavěná, když už jsem měla pocit, že řešení přicházím pomalu na kloub, posunulo se všechno někam jinam a výsledné rozuzlení mě překvapilo, zcela určitě jsem s ním nepočítala.

Máte-li rádi psychologicky laděné romány a společně s jejich hrdiny vás baví odkrývat dávno zapomenutá tajemství skrytá pořádně hluboko, nenechejte si tento napínavý a místy také dojemný příběh ujít.

Za recenzní výtisk děkuji knihkupectví Knihcentrum.cz, kde si knížku můžete pořídit.

Autor: Zápisky jedné knihovnice

Knihovnice tělem i duší.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: