Design a site like this with WordPress.com
Začít

Přej si opatrně

Ona zbavuje lidi zbytečných věcí a harampádí, on ho naopak skupuje a hromadí doma. Emily manželův koníček pomalu ale jistě přerůstá přes hlavu i obytný prostor, ale znáte to, s někým prostě nehnete. Emily se tedy upíná na svou práci, která ji baví a zároveň ji těší, že v ní mají klienti důvěru a s klidem jí svěří třídění osobních věcí. Firmě Debordelářky, jak ji Emily spolu s kamarádkou nazvaly, se daří skvěle. Aktuálně řeší případ postarší vdovy, která potřebuje vytřídit věci po manželovi a mladé ženy, která se musí zbavit věcí svých, protože si její manžel nepřeje, aby je nastěhovala do jeho domu. To, že se cesty všech tří svým způsobem protnou, by Emily nečekala ani ve snu. Najednou už nejde o klidné poklízení nepotřebného harampádí, ale doslova a do písmene o život. Ten Emilin.

Na rovinu přiznávám, že jsem si původně anotaci přečetla jen zčásti, stačil mi začátek, abych si myslela, že jde o romantický příběh dvou lidí, kteří se k sobě vůbec nehodí, a na tento motiv jsem se těšila. Jaké překvapení, ve skutečnosti se jedná o thriller! O to víc jsem však byla zvědavá a můžu říct, že výběru nelituju, ani svého omylu, díky kterému jsem byla aspoň mile překvapená.

Tempo příběhu je hodně poklidné, připomíná mi to staré anglické detektivní příběhy z prostředí maloměsta nebo vesnice. I když se řeší vražda, netečou potoky krve, násilí není prvoplánové, přitom napětí čiší z téměř každé stránky.

Moc se mi jako chaotikovi a bohémovi přes pořádek 🙂 líbila myšlenka firmy, kterou vedla Emily. Autorka vedle detektivní a vztahové zápletky také vykreslila činnost Debordelářek a zakomponovala ji nenásilným způsobem do děje jako stěžejní kulisu.

Přej si opatrně opět není knihou, po níž by sáhli kovaní fanoušci ostrých thrillerů. Jedná se spíše o komorní záležitost, jež svým námětem a zpracováním osloví spíše ženy. Sice se řeší zločin, ale čím hlouběji pronikáte do podstaty příběhu, tím víc se rozvíjejí vztahy mezi hrdiny knížky a vězte, že budete i překvapeni, jak si s nimi autorka pohrála a připravila čtenářům pár zápletek.

Pokud se vám líbí série detektivních příběhů Lee Harrisové, v nichž v hlavní roli vystupuje bývalá jeptiška Christine, zamlouvat se vám určitě bude i tato detektivka nesoucí se v lehce starosvětském duchu. Já jsem byla spokojená a ráda bych si od autorky ještě něco přečetla.

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Cosmpolis, knihu můžete koupit na eshopu nakladatelského domu Grada.

Autor: Zápisky jedné knihovnice

Knihovnice tělem i duší.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: